Biskupi katowiccy odprawią msze za górników

KATOWICE290318 HP28

Redakcja

12 czerwca 2020

Metropolita katowicki abp Wiktor Skworc oraz biskupi pomocniczy archidiecezji katowickiej odprawią w najbliższą niedzielę msze w intencji górników, ich rodzin i wszystkich związanych z przemysłem górniczym w związku z trudną sytuacją epidemiczną.

Msze święte zostaną odprawione w parafiach znajdujących się w pobliżu kopalń, w których stwierdzono ogniska koronawirusa, i gdzie rząd wstrzymał wydobycie na najbliższe trzy tygodnie.

Abp Wiktor Skworc będzie przewodniczył mszy w Katedrze Chrystusa Króla w Katowicach o godz. 12.00, bp Marek Szkudło w parafii św. Jerzego w Rydułtowach o godz. 12.00, bp Adam Wodarczyk w parafii św. Barbary w Bieruniu Nowym o godz. 11.30, a bp Grzegorz Olszowski w parafii NMP Królowej Świata w Knurowie-Szczygłowicach o godz. 11.00.

Jak przypomniał w piątek rzecznik archidiecezji katowickiej ks. Tomasz Wojtal, pasterze Kościoła katowickiego zawsze starali się być blisko ludzi pracy, szczególnie w sytuacji nadzwyczajnego zagrożenia zdrowia i życia. "Modlitwa w intencji zażegnania zagrożenia epidemicznego w śląskich kopalniach, do której wzywa abp Skworc, jest wyrazem solidarności i duchowej łączności ze wszystkimi górnikami i ich rodzinami, zwłaszcza z tymi, których bezpośrednio dotknęła epidemia Covid-19" - podkreślił.

Czytaj także:Marszałek woj. śląskiego: Współpraca rządu z samorządem popłaca

Już wcześniej - 8 maja - metropolita katowicki skierował do górników specjalne słowa w związku z sytuacją epidemiczną w śląskich kopalniach. Prosił wszystkich diecezjan o żarliwą modlitwę w intencji powrotu do zdrowia tych, którzy aktualnie doświadczają niemocy, a górników zapewnił o wstawienniczej modlitwie.

Z kolei 18 maja słowo do górników i ich rodzin skierował przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. "Nie jesteście sami! Od Bałtyku, po Tatry zapewniamy o naszej solidarnej modlitwie w Waszych intencjach" - napisał. (PAP)

Foto: archidiecezjakatowicka.pl

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

2 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 17.9µg/m3 PM2.5: 15.6µg/m3