Bieg Trzech Zamków w Będzinie [WIDEO]

IMG 20221009 095350

Redakcja

12 października, 2022

Z okazji 155-lecia powiatu będzińskiego w tym roku starosta Sebastian Szaleniec wraz z urzędem zorganizował triadę biegową: Bieg Trzech Zamków. Cel prosty: promowanie aktywnego trybu życia oraz pokazanie pięknych miejsc powiatu.

BIEG TRZECH ZAMKÓW W BĘDZINIE:

Pierwszy z biegów zorganizowany został pod zamkiem w Siewierzu. Kolejny w Sławkowie. Całą triadę zakończył bieg wokół zamku w Będzinie, który odbył się 9 października. Na starcie stanęło kilkuset biegaczy oraz "kijkarzy" z nordic-walking. Rywalizacja była ważna, ale przede wszystkim liczyła się dobra zabawa i aktywnie spędzona niedziela. Na mecie każdy z uczestników otrzymał medal. Jeżeli ktoś wziął udział we wszystkich trzech biegach, to zdobyte medale po połączeniu ukazują nowy herb powiatu będzińskiego. 

- Zaczynaliśmy na zamku w Siewierzu. Potem był zamek w Sławkowie. Kończymy w Będzinie. Przygotowaliśmy te biegi z myślą o tym, że w tym roku obchodzimy 155-lecie powiatu będzińskiego. Biegi cieszył się olbrzymim zainteresowaniem - mówi starosta będziński, Sebastian Szaleniec. Dodaje, że w przyszłym roku powiat dalej będzie organizował różne wydarzenia sportowe dla swoich mieszkańców i goście z innych rejonów województwa. 

Oprócz biegu organizatorzy przygotowali również wiele innych atrakcji, zwłaszcza dla dzieci. Odbył się również bieg dla najmłodszych. Na placu przed zamkiem przygotowano rodzinny piknik. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.1µg/m3 PM2.5: 8.5µg/m3