Od świtu mikołowscy policjanci sprawdzają trzeźwość kierowców

fot. KPP w Mikołowie

Redakcja

9 stycznia, 2023

Policjanci mikołowskiej drogówki od godziny 4.00 prowadzą działania "Trzeźwość". Pierwszym zatrzymanym dzisiaj był 38-letni mieszkaniec powiatu rybnickiego, który nie posiadał uprawnień do kierowania.

Dzisiaj do południa policjanci Wydziału Ruchu Drogowego mikołowskiej komendy realizują kolejną akcję "Trzeźwość" skierowaną przeciwko nietrzeźwym kierującym. Działania te mają na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych spowodowanych przez kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu.

-Ornontowice, ulica Klonowa, godzina 05.49: patrol zatrzymał do kontroli drogowej kierującego mikrocarem, 38-letniego mieszkańca Czerwionki-Leszczyn. Badanie stanu trzeźwości wykazało 0,42 promila alkoholu w organizmie. Ponadto, mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania. Sprawca drogowych wykroczeń stanie przed sądem - relacjonuje mikołowska policja. 

Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat więzienia. Wobec sprawcy takiego przestępstwa sąd ma obowiązek orzec zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym, oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie niższej niż 5 000 złotych. Kolejną dolegliwością jest wyznaczana przez sąd kara grzywny czy podanie wyroku do publicznej wiadomości. Zatrzymywane prawo jazdy w wielu przypadkach wiąże się z również z utratą pracy. Ponadto sprawcy nie mogą liczyć na wypłatę odszkodowania przez ubezpieczyciela z tytułu OC, w razie uczestniczenia w zdarzeniu drogowym.


  fot. KPP w Mikołowie

  powiązane artykuły:

  zatrzymanie pijanego kierowcy
  Lokalne 3 stycznia, 2023

  Myszkowscy policjanci dwukrotnie zatrzymali mężczyznę, który po alkoholu wsiadł za kierownicę. Za

  60 738891
  Wiadomości 20 grudnia, 2022

  Małżeństwo mundurowych z Komendy Miejskiej w Świętochłowicach, zatrzymało w czasie wolnym od słu

  Poprzedni artykuł

  Następny artykuł

  -2 o

  katowice

  Cóż... Bywało lepiej.

  PM10: 23.5µg/m3 PM2.5: 20.8µg/m3