Trwa nabór do straży miejskiej w Katowicach. Czeka 10 etatów

nabór do straży miejskiej w Katowicach

Redakcja

9 stycznia, 2023

Straż Miejska w Katowicach prowadzi nabór w konkursie na stanowisko strażnik miejski. Czeka 10 etatów. Dokumenty można składać do 17 stycznia 2023 roku.

Żeby zostać strażnikiem miejskim trzeba spełnić wymagania niezbędne określone w ustawie o strażach miejskich i gminnych. 

Wymagamy: polskiego obywatelstwa, ukończonego 21 roku życia, wykształcenia co najmniej średniego, nienagannej opinii, uregulowanego stosunku do służby wojskowej, dobrej sprawności fizycznej oraz niekaralności sądowej- informuje straż miejska w Katowicach.

Rekruci będą odbywać praktyki w patrolach Straży Miejskiej.

-Praca w Straży Miejskiej w Katowicach jest pracą dla społeczeństwa. Jest zadaniem trudnym i wyczerpującym . Wymaga Twojego zaangażowania, odpowiedzialności i uczciwości. Przyszli funkcjonariusze będą się uczyć sposobów podejmowania interwencji, wezmą również udział w szkoleniu podstawowym, którego celem będzie m.in. umiejętność zachowania się w ekstremalnych sytuacjach oraz poznanie zagadnień prawa-czytamy na stronie SM w Katowicach.

Co oferuje Straż Miejska w Katowicach?

 • stabilne zatrudnienie,
 • wynagrodzenie zasadnicze w wysokości od 3.885,00 do 4.050,00 zł brutto uzależnione od posiadanego stażu pracy,
 • dodatek za wieloletnią pracę (5-20%, tj. 200,50 do 777,00 zł brutto) uzależniony od posiadanego stażu pracy,
 • pierwsza umowa zawarta na czas określony trwający 12 miesięcy, w czasie której aplikant przechodzi obowiązkowe szkolenie podstawowe w ramach adaptacji zawodowej - po roku zatrudnienia i pozytywnie zdanym egzaminie kończącym ww. szkolenie istnieje możliwość zawarcia umowy na czas nieokreślony i awansu na stanowisko młodszego strażnika z wynagrodzeniem zasadniczym w wysokości od 4.170,00 do 4.335,00 zł brutto (dodatek za wieloletnią pracę ulegnie odpowiedniemu zwiększeniu),
 • dodatkowe wynagrodzenie roczne tzw. „13-tka”,
 • system motywacyjny (dodatki za pracę w warunkach uciążliwych, dla strażników realizujących zadania bezpośrednio w terenie w zmiennych warunkach atmosferycznych, poza siedzibą jednostki w wysokości 300,00 zł brutto),
 • możliwość dalszych awansów,
 • bezpłatne szkolenia,
 • świadczenia socjalne,
 • preferencyjne ubezpieczenia grupowe na życie,
 • bezpłatne zajęcia z taktyk interwencji.

Oferty pracy wraz z dokumentami należy składać w zamkniętej kopercie, opisanej imieniem i nazwiskiem, numerem telefonu kontaktowego osoby składającej ofertę wraz z adnotacją: „Nabór nr KS.110.1.2023 z dnia 3 stycznia 2023 r. na stanowisko urzędnicze: strażnik miejski - aplikant Straży Miejskiej w Katowicach” u dyżurnego Straży Miejskiej w Katowicach, przy ul. Żelaznej 18, całodobowo, we wszystkie dni tygodnia, w nieprzekraczalnym terminie do 17 stycznia 2023r.

powiązane artykuły:

Plakat Nabor2019 350x350
Lokalne 22 września, 2022

Straż Miejska w Częstochowie prowadzi nabór w konkursie na stanowisko strażnik miejski. Dokumenty mo

Dwevecwcqw eqw qwe
Lokalne 27 czerwca, 2022

Szybka kradzież i jeszcze szybsza wpadka. Ukradł buty ze sklepu. W zatrzymaniu złodzieja katowickim

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 16.5µg/m3 PM2.5: 15.1µg/m3