"Tylko dla mieszkańców osiedla". Żabka dla wybranych w Katowicach?

Zabkakato
Kastelik

Szymon Kastelik

9 stycznia, 2023

"Zamknięte osiedla" rosną jak grzyby po deszczu w całej Polsce. Mają zapewnić mieszkańcom spokój i bezpieczeństwo. Zdarza się jednak, że niektóre rozwiązania są absurdalne. Czy jedna z katowickich Żabek była dostępna tylko dla mieszkańców osiedla?

W minioną niedzielę w Internecie popularność zdobyło zdjęcie, na którym widzimy ogrodzenie, a za nim część osiedla Dębowe Tarasy. Lokal w jednym z budynków zajmuje sklep Żabka. Na ogrodzeniu znajduje się ładna tabliczka z napisem: "Sklep Żabka tylko dla mieszkańców osiedla".

Zdjęcie wywołało spore poruszenie wśród internautów. Pojawiły się wpisy krytykujące takie zachowanie zarządcy osiedla oraz komentarze osób, które nie widzą w tym nic złego. 

Osiedle Dębowe Tarasy zbudowała firma Murapol. To kilkaset mieszkań. Inwestor chwali się na swojej stronie internetowej, że osiedle znajduje się w doskonałej lokalizacji. I to prawda. Dębowe Tarasy powstały pomiędzy ulicami Baildona i Bożogrobców w Katowicach, w niedalekim sąsiedztwie Silesia City Center. Mieszkańcy mogą  dostać się szybko do centrum miasta samochodem lub komunikacją miejską. 

A czy "Żabka tylko dla mieszkańców" to prawda? W opiniach sklepu na platformie Google możemy przeczytać wpisy sprzed kilku miesięcy autorstwa osób, które nie mogły zrobić tam zakupów, ponieważ nie były mieszkańcami osiedla. 

- Tylko dla osób z osiedla, ochrona nie wpuszcza. Mega lipa - czytamy w jednym z opisów. 

Do sprawy odniosła się Żabka Polska, która skomentowała na Twitterze opublikowane przez internautę zdjęcie tablicy - Nie ma u nas miejsca na takie zachowania, na pewno zweryfikujemy sprawę - poinformowała Żabka.

Sprawa została chyba już wyjaśniona. W poniedziałek rano odwiedziliśmy Dębowe Tarasy. Takiej tablicy nie ma na ogrodzeniu.

Furtka była zamknięta, ale wejść na teren osiedla można obok szlabanu, gdzie wjazdu pilnuje ochroniarz. Napotkany mieszkaniec nie potrafił powiedzieć, czy w sklepie zakupy mogą robić tylko mieszkańcy. 

Napisał do nas jeden z mieszkańców, który potwierdził, że zdjęcie z sieci to najprawdopodobniej fejk.

fot. własne / michaljadczak Twitter

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 26.4µg/m3 PM2.5: 21.7µg/m3