97. Narodowe Mistrzostwa Polski w tenisie już w niedzielę w Bytomiu

Zzz DSC 7370

Redakcja

7 lipca, 2023

Po raz czwarty z rzędu na kortach przy ul. Tarnogórskiej odbędą się Narodowe Mistrzostwa Polski w tenisie. W Bytomiu zagrają m.in. obrońca tytułu w singlu Daniel Michalski, nadzieja polskiego tenisa Martyn Pawelski z Górnika Bytom a wśród kobiet Weronika Falkowska, która wygrała w czerwcu prestiżowy turniej ITF w Austrii. Pula nagród w mistrzostwach wynosi 300 tys. zł. W niedzielę, 9 lipca na kortach Górnika rozpoczną się również Mistrzostwa Polski w tenisie na wózkach z pulą nagród 30 tys. zł.

W niedzielę, 9 czerwca na obiektach Górnika Bytom zostaną rozegrane pierwsze mecze Narodowych Mistrzostw Polski, które będą trwały do niedzieli, 16 lipca.

Wśród mężczyzn rywalizować będą m.in. obrońca tytułu w singlu Daniel Michalski, Kacper Żuk, Maks Kaśnikowski, Szymon Kielan, Paweł Ciaś oraz 18-letni Martyn Pawelski z Górnika Bytom, który pod koniec czerwca wygrał czwarty turniej rangi ITF w karierze. Bytomianin od grudnia ubiegłego roku wygrał kolejno dwukrotnie w egipskim Szarm el-Szejk, serbskiej Kursumlijskiej Banji oraz w Netanji w Izraelu. 

- Marzę o tym, aby grać w najważniejszych turniejach na świecie, a obecnie skupiam się na mistrzostwach Polski, które bardzo dobrze się zapowiadają, bo wystartują czołowi zawodnicy w Polsce - mówił Pawelski.

W kobiecym turnieju kibice zobaczą m.in. Weronikę Falkowską, Katarzynę Kawę, Martynę Kubkę i Ginę Feistel, córkę wielokrotnej mistrzyni Polski Magdaleny Mróz-Feistel. Niedawno Falkowska wygrała turniej ITF w austriackim Poertschach am Woerther See.

- Już po raz trzeci województwo śląskie jest partnerem głównym Narodowych Mistrzostw Polski. Doceniamy także inicjatywy związane z rozwojem sportu dla osób z niepełnosprawnościami i równolegle z turniejem odbędą się w Bytomiu Mistrzostwa Polski w tenisie na wózkach - przyznał wicedyrektor departamentu sportu Urzędu Marszałkowskiego Dawid Kamiński.
- Zarząd Polskiego Związku Tenisowego zdecydował, aby Mistrzostwa Polski w tenisie na wózkach także odbyły się na kortach w Bytomiu, turniej miał odpowiednią rangę, a zawodnicy otrzymali nagrody finansowe. Pula nagród wynosi około 30 tys. zł - mówi Dariusz Łukaszewski, prezes Polskiego Związku Tenisowego.

Na mecze eliminacyjne i ćwierćfinały wstęp jest bezpłatny. Na spotkania półfinałowe i finałowe Narodowych Mistrzostw Polski bilety w sobotę, 15 lipca i niedzielę, 16 lipca kosztują 30 zł na jeden dzień.

Jak kupić wejściówki?

Bilety będzie można kupić przy wejściu na korty. Wejściówki zakupić również można wysyłając odpowiednią kwotę na numer rachunku bankowego: 26 8591 0007 0420 0998 8128 0003 w tytule pisząc NMP_sobota15/niedziela16_ilosc_nazwisko. Potwierdzenie przelewu należy wysłać na maila biletyksgornikbytom@gmail.com z informacja na jaki dzień, ile osób oraz nazwisko, imię.

powiązane artykuły:

D4 N 0017 kopia
Sport 5 lipca, 2023

Nadzieje polskiego tenisa rywalizują na kortach przy ul. Tarnogórskiej w Bytomiu w Ogólno

Rozpoczynasz przygode z tenisem jak wybrac rakiete dla poczatkujacych 1
Artykuły 2 września, 2022

Tenis ziemny to doskonała forma aktywności dla osób w każdym wieku. Regularne treningi mogą być dosk

Kortytenisowekatowice
Artykuły 11 lipca, 2022

Tenis ziemny od zawsze uważany był za sport elitarny i drogi. Kojarzony głownie jako dyscyplina d

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.7µg/m3 PM2.5: 3.8µg/m3