4 czerwca w Parku Kościuszki pobiegnij dla Aniołów. Ruszyły zapisy na bieg charytatywny

Tauron Biegnij dla Aniołów 2022

Redakcja

7 maja, 2023

Już po raz 4 biegacze i spacerowicze będą wspólnie pokonywać kilometry i tym samym pomagać dzieciom. Ruszyły zapisy na Tauron Biegnij dla Aniołów.

- Każdy parkiet startowy to cegiełka na rzecz podopiecznych Domu Aniołów Stróżów. Zaplanowaliśmy 3 biegi dla dzieci i 5-kilometrową trasę główną. Na uczestników czekać będzie kilkadziesiąt nagród w różnych kategoriach, pamiątkowe medale, słodkości, gadżety i wielki piknik z okazji Dnia Dziecka - wymienia Monika Bajka, prezeska Domu Aniołów Stróżów. 

Wydarzenie odbędzie się już 4 czerwca w Parku Kościuszki w Katowicach. Zapisy prowadzone są na stronie: www.anioly24.pl/biegnij-dla-aniolow/

W zeszłym roku we wspólnej zabawie wzięło udział ponad pół tysiąca osób. 

- Hitem okazały się biegi dla przedszkolaków (na dystansie 200 m), dzieci młodszych (600 m) i starszych (850 m). Te pakiety startowe rozchodzą się jak świeże bułeczki, dlatego zachęcamy do zapisów już teraz - wyjaśnia Monika Bajka.
- Możemy uchylić rąbka tajemnicy, że do udziału w biegach dziecięcych zaprosiliśmy zaprzyjaźnioną z Aniołami maskotkę - dodaje prezeska stowarzyszenia Dom Aniołów Stróżów.
Tauron Biegnij dla Aniołów 2022

O godzinie 11:00 rozpocznie się bieg/ marsz główny na dystansie 5 kilometrów. 

- Co roku na linii startu spotykają się doświadczeni biegacze, fani nordic walking i spacerowicze. To trasa, na której można zarówno powalczyć o dobry wynik, jak i przejść spacerowo z wózkiem czy psem - podkreśla Monika Bajka z Aniołów.
- Najważniejszy jest sam udział w wydarzeniu. Im więcej osób na trasie, tym większa pomoc dla dzieci, które potrzebują wsparcia. Pieniądze ze sprzedaży pakietów startowych przeznaczymy głównie na organizację codziennych nieodpłatnych zajęć, wyjść i wycieczek w trakcie wakacji dla dzieci, które w czasie wakacji nie wyjeżdżają, zostają w mieście. Ale to też fundusze na pomoc w nauce, ciepłe posiłki i wparcie psychologiczne dla naszych podopiecznych z dzielnic progórniczych i pohutnicztych - dodaje. 

Wydarzeniu towarzyszyć będzie piknik z okazji Dnia Dziecka. Na uczestników czekać będzie strefa gastro i chilloutu, w której będzie można odpocząć na leżakach i zjeść pyszne lody. Dodatkowo animatorzy przygotowali liczne zabawy dla całych rodzin. Start imprezy TAURON Biegnij dla Aniołów o godzinie 10:00.

powiązane artykuły:

Legendanrymecz
Lokalne 12 marca, 2023

Kolejny Legendarny Kosmiczny Mecz z Aniołami za nami! Parkiet do siatkówki w katowickim Spodku wy

Dom Aniolow Strozow
Lokalne 12 kwietnia, 2022

Na placach zabaw i w parkach, ale także na podwórkach, przy trzepakach i murkach - tam gdzie są dzie

IMG 8175
Lokalne 13 listopada, 2021

Ewelina Lisowska, Olivier Janiak, Joanna Jędrzejczyk i Marcin Dowbor - to tylko część gwiazd, które

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 40.3µg/m3 PM2.5: 32.7µg/m3