Żyj filmowo, płać bezgotówkowo! – ruszył pilotaż ogólnopolskiej akcji realizowanej z Fundacją Polska Bezgotówkowa

KV Bezgotowkowe Kino Objazdowe FAMILY

Redakcja

16 listopada 2022

15 powiatów, 7 województw, 5 premier kinowych! Ruszyła w trasę pilotażowa edycja Bezgotówkowego Kina Objazdowego. Ogólnopolska akcja pod hasłem „Żyj filmowo, płać bezgotówkowo!” – realizowana we współpracy z Fundacją Polska Bezgotówkowa – została zainicjowana w odpowiedzi na potrzebę upowszechniania kultury oraz edukacji w zakresie finansów cyfrowych. Projekt skierowany jest do mieszkańców mniejszych miejscowości, w których na co dzień nie ma dostępu do kina.

Na filmowej trasie po Śląsku znalazły się: Łaziska Górne - 18.11, Lędziny - 19.11, Pyskowice - 20.11 oraz Kalety - 21.11.

W każdej miejscowości seanse filmowe dla różnych grup wiekowych będą się odbywać od rana do wieczora. Mieszkańcy będą mogli obejrzeć na dużym ekranie najnowsze premiery kinowe. W repertuarze znajdzie się m.in. najbardziej wyczekiwany film tego roku, kontynuacja kultowej świątecznej serii z plejadą polskich gwiazd, czyli „Listy do M.5”, obsypany nagrodami „Johnny” – historia życia księdza Kaczkowskiego oraz „Ania” – wzruszający dokument o wyjątkowej, uwielbianej przez miliony Polaków, Annie Przybylskiej. Ponadto na ekranie pojawią się aż dwie wyjątowe propozycje dla najmłodszych - bajka „Kopciuszek i kamień życia” oraz „Guliwer” na podstawie autorskiego pomysłu Prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego.

"Bezgotówkowe Kino Objazdowe to doskonały przykład edutainmentu. Realizowane przez nas działania odpowiadają na istotną potrzebę społeczną –  dostarczają rozrywkę na wysokim poziomie tam, gdzie jej brakuje i jednocześnie zwiększają tak ważne dzisiaj kompetencje cyfrowe i finansowe przedsiębiorców oraz obywateli. W projekt aktywnie włączyły się urzędy miast i lokalne ośrodki kultury. Partnerstwo z lokalnymi włodarzami i instytucjami jest istotne dla prowadzonych aktywności, gdyż zwiększa dotarcie i zaangażowanie mieszkańców oraz pozwala na szerszą promocję wydarzeń" – komentuje Joanna Erdman, prezes zarządu Fundacji Polska Bezgotówkowa.

Fundacja Polska Bezgotówkowa prowadzi szeroko zakrojone działania edukacyjne z zakresu promocji innowacyjnych form płatności zarówno wśród przedsiębiorców, jak i konsumentów. W ramach pilotażu wszyscy widzowie Bezgotówkowego Kina Objazdowego będą mogli zapoznać się z ciekawymi materiałami z zakresu płatności bezgotówkowych.

Atrakcyjne ceny biletów, rabaty dla grup zorganizowanych oraz zniżki dla studentów i seniorów to tylko niektóre benefity. Organizatorzy przewidzieli również specjalne korzyści dla widzów kupujących bilety przy użyciu karty, telefonu lub przez internet, zarówno w przedsprzedaży, jak i w kasie przed seansem. Wszyscy, którzy zapłacą za bilety na seanse weekendowe lub popołudniowebezgotówkowo, otrzymają bezpłatnie popcorn, nieodłączny element kinowych emocji.

Dodatkowo, przed ośrodkami kultury pojawi się specjalny kamper, a w nim mobilne biuro Fundacji Polska Bezgotówkowa, w którym będzie można uzyskać profesjonalne informacje w zakresie płatności bezgotówkowych oraz dowiedzieć się, jakie programy wsparcia dla przedsiębiorców realizuje Fundacja.

Ceny biletów: normalne 18 zł, ulgowe 16 zł, grupowe 14 zł

Bilety do kupienia na stronie www.FilmowoBezgotowkowo.pl

Repertuar Pilot BKO 09

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

2 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 8.8µg/m3 PM2.5: 7.7µg/m3