Przebudowa wielofunkcyjnego boiska w Koszutce. Co powstanie w ramach inwestycji?

Prace powinny zakonczyc sie w IV kwaratle 2023 r fot Dariusz Czapla

Redakcja

16 listopada, 2022

Rozpoczęła się przebudowa wielofunkcyjnego boiska przy Szkole Podstawowej nr 36 w Katowicach-Koszutce. Wartość realizowanych robót to prawie 2 mln zł.

W ramach inwestycji przy Szkole Podstawowej nr 36 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego przy ul. Iłłakowiczówny 13 przebudowane zostanie boisko wielofunkcyjne, wymieniona instalacja deszczowa i odwodnienie liniowe. Znajdująca się przy boisku skarpa zostanie umocniona i przebudowana, podobnie jak prowadzące na boisko schody. Na samej płycie boiska przewiduje się wydzielenie: pełnowymiarowych placów do gry w koszykówkę i siatkówkę/tenisa ziemnego z wykorzystaniem słupków umożliwiających zmianę wysokości siatki, dwóch boisk do piłki ręcznej z możliwością korzystania jako jedno boisko do piłki nożnej, trzytorowej bieżni o długości 60 m oraz nabiegu do skoków w dal. Boiska zostaną wyposażone w elementy takie jak bramki, kosze itp. oraz wymienione zostaną piłkochwyty.

"Boisko przy SP 36 zostało oddane do użytku w 1998 r. i od tego czasu korzystały z niego zapewne tysiące katowiczan"– przypomina Beata Lenart, zastępca dyrektora Centrum Usług Wspólnych w Katowicach.

"Stąd decyzja, by dokonać jego całkowitej przebudowy, tak by mieszkańcy mogli korzystać z bezpiecznej i nowoczesnej infrastruktury przez kolejne lata" – dodaje dyrektor.

To właśnie CUW odpowiada za inwestycję z ramienia miasta. 

Za realizację zadania odpowiada firma PHU „Gawlik” Paweł Gawlik ze Skidzinia. To oferta tej firmy  okazała się najkorzystniejsza, w ogłoszonym w czerwcu br. przetargu na realizację inwestycji.  Wartość podpisanej we wrześniu umowy wynosi prawie 2 mln zł. Termin zakończenia prac to IV kwartał przyszłego roku.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.0µg/m3 PM2.5: 8.3µg/m3