Związek Górnośląski domaga się ukarania Grzegorza Brauna

Gbraun

Redakcja

13 grudnia, 2023

Związek Górnośląski wydał oświadczenie dotyczące akcji Grzegorza Brauna w Sejmie. Poseł Konfederacji użył gaśnicy do zgaszenia menory chanukowej, żydowskiego symbolu religijnego. Ponadto proszkiem gaśniczym trafił w ludzi, w tym "strzelił" prosto w twarz interweniującej kobiecie. 

Związek Górnośląski jako największa i najstarsza organizacja regionalna na Górnym Śląsku wyraził oburzenie tym, co stało się we wtorek w Sejmie. 

- Absolutnie nie do przyjęcia jest, że w chrześcijańskim kraju i demokratycznym państwie może dochodzić do antysemickiej i antychrześcijańskiej wrogości przez słowa i czyny, zarówno w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej jak i poza nim! - czytamy w oświadczeniu Związku Górnośląskiego, pod którym podpisał się prezes Grzegorz Franki. 

-  Zdecydowanie przeciwstawiamy się temu i podobnym incydentom. W naszej górnośląskiej tradycji i kulturze niedopuszczalne jest obrażanie czyichkolwiek uczuć religijnych i przejawianie nienawiści przeciwko komukolwiek, w tym oczywiście przeciwko wyznawcom judaizmu w Polsce i na świecie, których uznajemy za nasze Siostry i naszych Braci - dodaje górnośląska organizacja.

Związek Górnośląski domaga się od organów Państwa Polskiego oraz Konfederacji "szybkiego wyciągnięcia surowych konsekwencji dyscyplinarnych, karnych i politycznych wobec sprawcy tego zdarzenia tj. posła Grzegorz Brauna".


Poprzedni artykuł

Następny artykuł

8 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 36.7µg/m3 PM2.5: 29.1µg/m3