Okradła drogerię. Przyjechała po nią znajoma z zakazem kierowania

Police 112

Redakcja

12 grudnia, 2023

Nietrzeźwa mieszkanka Dąbrowy Górniczej próbowała ukraść drogie perfumy z drogerii. Kiedy policja zakończyła swoje czynności, po kobietę przyjechała jej znajoma, która posiadała zakaz prowadzenia pojazdów. 

W sobotę doszło do próby kradzieży w drogerii na terenie Zawiercia. Zatrzymana została kobieta, która usiłowała zabrać trzy perfumy o wartości ponad 850 złotych. 

- Odzyskany towar wrócił do dalszej sprzedaży, a nietrzeźwa 32-latka została zatrzymana przez mundurowych. Noc spędziła w policyjnym areszcie. Następnego dnia usłyszała zarzut, do którego się przyznała - relacjonuje komenda w Zawierciu.

Ale to nie koniec historii. Kiedy po wykonanych czynnościach została zwolniona, przyjechali po nią znajomi. Jak się okazało, za kierownicą Mazdy siedziała 31-latka, która posiadała dwa zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Żaden pasażer nie mógł przejąć kierownicy pojazdu, gdyż byli pod wpływem alkoholu. Na miejscu pojawił się znajomy mężczyzna, który mógł wsiąść za kierownicę. Był trzeźwy i posiadał uprawnienia.

 Za niestosowanie się do orzeczonych środków karnych, mieszkanka Dąbrowy Górniczej musi się liczyć z karą do 5 lat więzienia, podobnie jak jej znajoma, która chciała okraść drogerię.


Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 22.5µg/m3 PM2.5: 18.6µg/m3