Zrzutka blokuje zbiórki dla Grzegorza Brauna

Grzegorzbraun

Redakcja

13 grudnia, 2023

Zrzutka.pl opublikowała oświadczenie w sprawie zbiórek założonych na tym portalu, które poświęcone były "pomocy" Grzegorzowi Braunowi. Właściciel portalu potwierdza, że zorganizowana pomoc dla ukaranego posła łamie regulamin. 

Po tym co stało się we wtorek w Sejmie, marszałek Szymon Hołownia jeszcze tego samego dnia zapowiedział ukaranie posła Brauna najwyższą, możliwą karą: odebraniem połowy uposażenia na trzy miesiące i całości diety na pół roku. W sieci założona została zbiórka na rzecz Brauna, która została zamknięta po zebraniu 73 tys. złotych. Ale szybko pojawiła się podobna inicjatywa Fundacji Osuchowa. W kilka godzin zebrano blisko 65 tys. złotych.

Zbiórkę poparł m.in. poseł Konfederacji Roman Fritz, a do wpłacania pieniędzy zachęcał sam Grzegorz Braun. 

Zrzutka blokuje zbiórki

Jak informuje spółka, która jest właścicielem Zrzutka.pl, sytuacja została przeanalizowana przez zespół prawny. - Zgodnie z naszym regulaminem: "Niedopuszczalne jest organizowanie Zrzutek związanych z pochwalaniem, wspieraniem lub propagowaniem nienawiści, przemocy, dyskryminacji, terroryzmu, faszyzmu lub innych ustrojów totalitarnych, publicznym pochwalaniem zbrodni lub przestępstw lub naruszeniem dóbr osobistych osób trzecich." - informuje właściciel portalu służącemu do organizacji zbiórek.

Według Zrzutki, kontekst zbiórek i fakt, z czego wynikają, budzą ryzyko naruszenia wskazanego wyżej fragmentu regulaminu. Ponadto spółka podkreślą, że być może takie zbiórki łamią też polskie prawo.

- W związku z powyższym informujemy, że wszystkie aktywne zbiórki na rzecz posła Grzegorza Brauna zostały zablokowane / wszystkie nowe zrzutki na ten cel powstające w ciągu najbliższych dni również będą przerywane - informuje właściciel Zrzutka.pl. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

10 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 11.4µg/m3 PM2.5: 10.6µg/m3