Zupa Wigilijna w Pszczynie

IMG 0037

Redakcja

13 grudnia, 2023

Kolejna edycja tzw. Zupy Wigilijnej w powiecie pszczyńskim. W najbliższą niedzielę na pszczyńskim rynku stanie kocioł z pieczarkową.

Od kilkunastu lat z inicjatywy Powiatu Pszczyńskiego w niedzielę przed świętami Bożego Narodzenia każdy, kto tylko ma ochotę, może poczęstować się wigilijną zupą. W tym roku będzie podobnie.

- Zupa Wigilijna to pełna serdeczności inicjatywa, która od kilkunastu lat jednoczy przy wspólnym stole potrzebujących, mieszkańców i turystów. Zapraszam 17 grudnia na pszczyński rynek, gdzie będziemy częstować pyszną pieczarkową, którą jak co roku ugotują strażacy z OSP Pszczyna. Posiłek będzie wydawany od godziny 11.00 do ostatniej porcji. Wcześniej słoiki z zupą dostarczymy do trzech pszczyńskich jadłodzielni - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyńska, która tradycyjnie razem z burmistrzem Pszczyny i strażakami zajmie się rozlewaniem posiłku.

Jadłodzielnie, do których zostanie dostarczona zupa, znajdują się przy kościele pw. Podwyższenia Krzyża Św., przy kościele pw. Wszystkich Świętych, a także przy Domu Błękitnego Krzyża im. Matki Ewy przy ul. Paderewskiego 3 w Pszczynie.

Organizatorzy: Powiat Pszczyński, Urząd Miejski w Pszczynie, Ochotnicza Straż Pożarna w Pszczynie. Partnerzy: Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Pszczynie, Uprawa Pieczarek Świerkot z Wisły Wielkiej oraz Producent Marchwi Dzida Produkt z Goczałkowic-Zdroju.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 22.5µg/m3 PM2.5: 18.6µg/m3