Znany piłkarz nowym prezesem Górnika Zabrze

15721 mini 3

Redakcja

17 lutego, 2023

Górnik Zabrze ma w końcu nowego prezesa. Został nim Adam Matysek. To jeden z najbardziej utalentowanych polskich bramkarzy w historii. 

Górnik Zabrze nie miał prezesa od kilku miesięcy. Gra zabrzan pozostawia na pewno wiele do życzenia. Górnik ma tylko 2 punkty przewagi nad strefą spadkową. Dlatego ważne było dla całego klubu, żeby nowy prezes potrafił sobie poradzić w tej trudnej sytuacji.

Ostatecznie to stanowisko otrzymał Adam Matysek. To legenda polskiej piłki, jeden z najlepszych polskich bramkarzy w historii. Urodził się w Piekarach Śląskich, ale karierę zawodową rozpoczął na Dolnym Śląsku. Pod koniec lat 80-tych bronił bramki Zagłębia Wałbrzych, a następnie Śląska Wrocław. Potem wyjechał do Niemiec. 

Reprezentował barwy Fortuny Koln, FC Gutersloh oraz Bayeru Leverkusen. Grał również w reprezentacji, w której zaliczył 35. meczów. Znalazł się w kadrze trenera Jerzego Engela na Mistrzostwa Świata w Korei i Japonii.

Na początku XXI wieku karierę kończył w Zagłębiu Lubin i RKS Radomsko. Po karierze poszedł w kierunku szkolenia. Trenował bramkarzy w FC Nurnberg i młodzieżowej reprezentacji Polski. Następnie został działaczem. W 2016 roku otrzymał posadę dyrektora sportowego w Śląsku Wrocław. Teraz będzie zarządzał Górnikiem Zabrze.

Ten wybór powinien spodobać się kibicom, którzy od kilku lat krytykowali władze miasta i klubu za zbyt mocne układy towarzyskie itd. Matysek jest spoza całego środowiska Górnika Zabrze i być może wprowadzi powiew świeżości do klubu. 

Zarząd Górnika Zabrze S.A. będzie pracował w składzie:

  • Adam Matysek – Prezes Zarządu
  • Małgorzata Miller-Gogolińska – Członek Zarządu
  • Tomasz Masoń – Członek Zarządu

Nowym dyrektorem sportowym został Łukasz Milik. Z klubem związany jest od 2011 roku. Dwa lata później dołączył do nowo utworzonej Akademii Piłkarskiej Górnika Zabrze. W kolejnych latach pracował nad jej dynamicznym rozwojem, zbierając jednocześnie bardzo cenne doświadczenie. W 2017 roku Milik został powołany na stanowisko dyrektora akademii. Warto dodać, że kilka ostatnich lat przyniosło wiele sukcesów. Możemy do nich zaliczyć między innymi tytuł Mistrza Polski juniorów starszych w sezonie 2019/20 oraz wicemistrzostwo Centralnej Ligi Juniorów U-15 w sezonie 2021/22.

fot. Górnik Zabrze

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

0 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 31.0µg/m3 PM2.5: 25.2µg/m3