
GAME MUSIC FEST to wydarzenie, którego jeszcze nie było. Organizowane jest przez Filharmonię Śląską przy współpracy z Keywords Studios, Wydziałem Sztuki i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego oraz Magazynem i Portalem CD Action.
Filharmonia Śląska zaprasza do wzięcia udziału w GAME MUSIC FEST 2023. Interdyscyplinarny festiwal, który odbędzie się w Katowicach w lutym 2023 roku, będzie poświęcony tematyce muzyki w grach wideo.
Zachwycająca grafika, wciągająca fabuła, rywalizacja, wielkie emocje i niezapomniane historie – gry wideo to więcej, niż tylko rozrywka. Setki osób przygotowujących kolejne tytuły sprawiają, że dziś gracze mają dostęp do prawdziwych arcydzieł budujących świat, na który mamy wpływ wraz z kliknięciem myszki, wciśnięciem przycisku, czy ruchem kontrolera. Na immersję wpływają nie tylko obrazy, ale i dźwięki, dlatego właśnie muzyka w grach wideo odgrywa tak kluczową rolę. Podobnie jak w przypadku muzyki filmowej, i ta występująca w grach z powodzeniem zaistniała również poza rzeczywistością wirtualną.
I właśnie 17 lutego w katowickim Spodku zabrzmi z wielką mocą w znakomitym wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Śląskiej pod batutą Františka Macka. To jednak nie wszystko!
Koncert będzie wzbogacony animacjami i wizualizacjami, przygotowanymi przez artystów z Wydziału Sztuki i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego, a także widowiskiem tanecznym i pokazami cosplay. Za prawdziwy taneczny spektakl odpowiedzialna będzie grupa Seimuse – formacja specjalizująca się w komponowaniu interpretacji ruchowo-przestrzennych muzyki oraz tańcu współczesnym. W jej skład wchodzą studentki Akademii Muzycznej w Katowicach, otwarte na nowe wyzwania i działanie twórcze, które rozwijają swoje pasje w Teatrze Rytmu „Katalog” oraz angażują się w międzynarodowe projekty muzyczno-ruchowe.
Poniżej plan drugiego dnia Game Music Fest.
Harmonogram:
→ Panel dyskusyjny | sala koncertowa im. K. Stryji | g. 16
Panel dyskusyjny z udziałem kompozytorów, twórców oraz osób z branży, poświęcony diagnozie rozwijającego się rynku muzyki z gier wideo.
W panelu wezmą udział:
- Adam Skorupa – jeden z najbardziej znanych i doświadczonych polskich kompozytorów muzyki do gier wideo, który w swoim dorobku ma ścieżkę dźwiękową do takich tytułów jak „Wiedźmin” (uznanej przez portal IGN za najlepszą oryginalną muzykę do gier komputerowych w 2007 roku), „Painkiller”, „Shadow Warrior”, czy „Diablo Immortal”
- Bartosz Chajdecki – znany polskiej publiczności – i nie tylko – ze swoich kompozycji filmowych („Bogowie”, „Najlepszy”, „Mistrz”) i gamingowych („Space Tail”)
- Peter McConnell – amerykański twórca, który współpracował m.in. z LucasArts – firmą założoną przez Georga Lucasa, zajmującą się w dużej części produkcją gier opartych na filmach wytwórni LucasFilm (m.in. „Star Wars”, czy „Indiana Jones”). Niewątpliwą renomę Peterowi McConnellowi przyniosło także autorstwo muzyki do każdej z części gry „Sly Cooper”, począwszy od jej drugiej odsłony, wydanej w 2004 roku
- Ben Parker – Lead Music Producer w Laced, londyńskim oddziale Keywords Studios, Partnera Strategicznego GAME MUSIC FEST
- Adam Wesołowski – dyrektor Filharmonii Śląskiej, kompozytor, dyrygent i menadżer kultury
- Michał „Wasiu” Wasik – prowadzenie
→ Koncert hologramowy | sala koncertowa im. K. Stryji | g. 18
Kolejnym elementem drugiego dnia GAME MUSIC FEST będzie koncert hologramowy. W Filharmonii Śląskiej wystąpi Łukasz Szubski, który będzie obecny... wyłącznie "duchem". Zobaczymy i usłyszymy jego projekcję holograficzną, która zagra muzykę ze znanych gier wideo.
→ Wydarzenia festiwalowe | g. 16 – 19
- prezentacja stanowisk VR Filharmonii Śląskiej i Wydziału Sztuki i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego
- wystawa Augumented Reality
- strefa networkingowa
W wirtualnej rzeczywistości będziecie mogli zobaczyć animowaną grafikę generatywną na podstawie ścieżki dźwiękowej – utworów znanych z gier wideo.