Zmumifikowane ciało mężczyzny. Był to 49-latek z Sosnowca.

59 728933

Redakcja

17 października, 2022

We wrześniu odkryto zmumifikowane ciało w jednym z pomieszczeń węzła ciepłowniczego. Policja już wie, kim był zmarły mężczyzna.

Zmumifikowane ciało mężczyzny odnaleziono 19 września w pomieszczeniu węzła ciepłowniczego znajdującego się w rejonie ulicy Tuwima. Odkryli je pracownicy firmy dystrybuującej ciepło podczas konserwacji urządzeń w pomieszczeniu węzła. Przy zwłokach nie odnaleziono żadnych przedmiotów, które mogły by pomóc w identyfikacji zmarłego.

Sosnowiecka policja informowała wówczas, że odnaleziony mężczyzna był w wieku pomiędzy 40 a 60 lat prawdopodobnie miał około 185 centymetrów wzrostu i ważył około 80-90 kilogramów. Służby opublikowały informację z prośbą o pomoc. W udostępnionym zdjęciu pokazano bluzę denata.

Tajemnica zwłok mężczyzny została rozwiązana po niecałym miesiącu. Okazało się, że był to poszukiwany przez policję 49-letni mieszkaniec Sosnowca. - Dzięki intensywnej pracy śledczych wytypowano osoby zaginione i poszukiwane, które mogłyby odpowiadać rysopisowi. Podczas weryfikacji jednego z takich tropów ustalono, że ciało może należeć do 49-letniego mieszkańca Sosnowca, obecnie będącego osobą poszukiwaną. Zlecone w toku postępowania badania DNA ostatecznie potwierdziły przypuszczenia śledczych - informuje sosnowiecka komenda. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 28.1µg/m3 PM2.5: 23.2µg/m3