Zmiany w kursowaniu tramwajów linii nr: 9, 10, 17, 29

Tramwaj nr 10

Redakcja

2 lutego, 2024

Od soboty 3 lutego tramwaje linii nr: 9, 10, 17, 29 będą kursowały zmienionymi trasami. Z kolei linia nr 56 zostanie ponownie uruchomiona. Powodem wprowadzenia przez ZTM modyfikacji jest przebudowa torowiska na pętli tramwajowej w Rudzie Śląskiej – Chebziu.

Pasażerowie korzystający z połączeń tramwajowych w kierunku Łagiewnik, Szombierek, Rudy Śląskiej oraz Chorzowa będą musieli liczyć się ze zmianami w funkcjonowaniu komunikacji na trasach:

  • linii nr 9, której trasa zostanie skrócona do przystanku Ruda Śląska Nowy Bytom Huta Pokój wraz z wprowadzeniem nowego rozkładu jazdy w dni robocze i wolne od pracy na trasie Chorzów Rynek – Ruda Śląska Nowy Bytom Huta Pokój;
  • linii nr 10, której trasa zostanie skrócona do relacji Bytom pl. Sikorskiego – Ruda Śląska Chebzie Pawła wraz z wprowadzeniem nowego rozkładu jazdy w dni robocze i wolne od pracy na trasie Bytom pl. Sikorskiego – Ruda Śląska Chebzie Pawła;
  • linii nr 29, trasa zostanie skrócona do relacji Bytom pl. Sikorskiego – Ruda Śląska Chebzie Pawła wraz z wprowadzeniem nowego rozkładu jazdy w dni robocze i wolne od pracy na trasie Bytom pl. Sikorskiego – Ruda Śląska Chebzie Pawła;
  • linia nr 17, której trasa zostanie zmieniona do relacji Chorzów Rynek – Bytom Łagiewniki Targowisko – Świętochłowice Lipiny Mijanka.

Wznowienie kursowania linii nr 56 w Bytomiu

Od 3 lutego wznowione zostanie kursowanie linii tramwajowej nr 56 na trasie Bytom Szkoła Medyczna – Bytom pl. Sikorskiego – Łagiewniki Zajezdnia. Ponadto zostaną wprowadzone zmiany na trasach linii tramwajowych nr 6 – nowy rozkład jazdy w dni robocze oraz wolne, uwzględniający wyjazdy i zjazdy do zajezdni w Bytomiu Stroszku.

Zastępcza komunikacja autobusowa

W związku ze zmianami zawieszone zostanie kursowanie zastępczej komunikacji autobusowej T-47 oraz uruchomiona zostanie na trasie Ruda Śląska Chebzie Rondo – Zabrze Zaborze Pętla zastępcza komunikacja autobusowa T-1, zaś na trasie Ruda Śląska Orzegów Waniora – Ruda Śląska Wirek Kopalnia „Pokój” zastępcza komunikacja autobusowa T-9.

Zmiany zostaną także wprowadzone na linii tramwajowej nr 25 w dni robocze i wolne od pracy, uwzględniając korekty w kursowaniu w godzinach wieczornych.

powiązane artykuły:

Kurtki zimowe dla dzieci
Lifestyle 1 lutego, 2024

Istnieją takie elementy ubioru, których wprost nie może zabraknąć w dziecięcej garderobie. Jedny

Tramwaj 17
Lokalne 16 stycznia, 2024

Tramwaje Śląskie przymierzają się do wypuszczenia na tory linii nr 17 po zakończonej mode

Pierwszenstwo przejazdu dla tramwajow
Lokalne 9 stycznia, 2024

Na 15 skrzyżowaniach drogowo-tramwajowych w Bytomiu rozbudowana została sygnalizacja świe

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 22.5µg/m3 PM2.5: 18.6µg/m3