Zimniejsze kaloryfery w Bytomiu. Kiedy dostawa ciepła zostanie przywrócona?

Thermostat gbe2036d80 1920

Redakcja

18 stycznia, 2023

Trwa naprawianie awarii w elektrociepłowni w Zabrzu. Wielu mieszkańców Bytomia ma od kilku dni zimniejsze kaloryfery. 

W poniedziałek, 16 stycznia jeden z dostawców ciepła do mieszkań w Bytomiu, firma Fortum Silesia poinformowała o awarii elementów ciśnieniowych kotła w elektrociepłowni w Zabrzu. Z tego powodu część mieszkańców może mieć zimniejsze kaloryfery. Jak zapewnia UM Bytom, ciepło dostarczane jest bez przerwy, ale w mniejszej ilości, a komfort cieplny będzie obniżony.

Zimniejsze mieszkania mają mieszkańcy Śródmieścia, Miechowic, Szombierek, Karbia, Łagiewnik, Rozbarku i os. Arki Bożka. Władze miasta dodają, że w placówkach, w których organizowane są zajęcia w ramach "ferie w mieście" będą miały odpowiednia temperaturę ogrzewania.

- Służby techniczne PEC Bytom sp. z o.o. podjęły natychmiastowe działania mające na celu regulację sieci ciepłowniczych w sposób zabezpieczający dostawę ciepła do odbiorców przy znacznym ograniczeniu mocy cieplnej dostarczanej przez Fortum Silesia S.A - informuje UM Bytom.

Kiedy można spodziewać się przywrócenia dostaw ciepła na normalny poziomie? - Pracownicy firmy Fortum Silesia SA wykryli nieszczelność i rozpoczęli prace związane z naprawą uszkodzonych elementów kotła w EC Zabrze. Fortum przewiduje, że przywracanie prawidłowych parametrów ciepła nastąpi w godzinach porannych w czwartek, 19 stycznia - dodaje UM Bytom.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 8.5µg/m3 PM2.5: 7.9µg/m3