Zignorował znak "STOP". O mało nie doprowadził do zderzenia

Wymuszenie pierszeństwa

Redakcja

5 lipca 2023

Nieprzestrzeganie przepisów drogowych skutkuje nie tylko otrzymaniem mandatu karnego, ale jest też przyczyną bardzo poważnych zdarzeń drogowych. Do groźnej sytuacji na drodze, doszło w Gliwicach na skrzyżowaniu ulic Perseusza i Oriona. Kierujący osobowym fiatem mężczyzna zignorował znak „STOP” i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu. 

Wysokim mandatem dla 69-letniego kierującego zakończyły się czynności prowadzone po otrzymaniu nagrania na skrzynkę Stop Agresji Drogowej. Niezastosowanie się do znaku „STOP” o mało nie zakończyło się zderzeniem pojazdów.

-Prowadzone w tej sprawie czynności pozwoliły ustalić, że za kierownicą fiata siedział 69-letni mieszkaniec Gliwic. Mężczyzna, za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ukarany został 1300 złotowym mandatem i 10 punktami karnymi - podała policja. 

Przypominamy, że znak „Stop” oznacza zakaz wjazdu na skrzyżowanie bez uprzedniego zatrzymania się przed drogą z pierwszeństwem i narzuca na kierującego obowiązek ustąpienia pierwszeństwa wszystkim pojazdom poruszającym się drogą z pierwszeństwem. Zatrzymanie powinno nastąpić w miejscu wyznaczonym przez tzw. linię bezwzględnego zatrzymania lub tuż przed nią. Jeżeli nie ma takiej linii, należy zatrzymać się w miejscu, z którego mamy dobrą widoczność do oceny sytuacji na drodze.

powiązane artykuły:

50 684378
Wiadomości 25 listopada 2021

O wyjątkowym szczęściu mogą mówić uczestnicy kolizji, do jakiej doszło na jednym z mikołowskich skrz

57 752887
Lokalne 14 kwietnia 2023

Kierowca zignorował znak STOP i zderzył się z innym samochodem, w którym podróżowało 1,5 roczne d

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.5µg/m3 PM2.5: 8.4µg/m3