Zestawy klocków - zabawa i kreatywność w jednym

Zestawyklockow zabawaikreatywnoscwjednym

Redakcja

19 grudnia, 2022

Zestawy LEGO® Friends to wyjątkowa seria, która doskonale rozwija dziecięcą wyobraźnię. Klocki umożliwiają stworzenie miasteczka Heartlake i odgrywanie wszelkiej maści scenek z codziennego życia. Dziewczynki, chłopcy, ale również dorośli pokochali zabawki z tej linii. Produkty przeznaczone są dla dzieci w wieku 6+.

Zestawy LEGO® Friends - kreatywne klocki dla dzieci

Pierwsze klocki z serii LEGO® Friends zostały wprowadzone na rynek w 2012 roku. Przedstawiają historię kilku przyjaciółek, które wspólnie spędzają ze sobą czas i przeżywają wiele niezapomnianych przygód. Jej głównymi bohaterkami są postacie o imionach: Olivia, Emma, Stephanie, Mia i Andrea. Te kreatywne klocki dla dzieci w szybkim czasie zyskały uznanie zwłaszcza dziewczynek, jednak chętnie układają je także chłopcy. Dzięki nim, Twoje dziecko stworzy kolorowe i efektowne miasteczko, a także przygotuje ciekawe scenariusze zabaw ze swoimi ulubionymi postaciami. To różnorodne zestawy LEGO®, w których znajdziesz: kino, farmę, domki, szkoły, park wodny, sklepy, pizzerie, ale także liczne pojazdy.

Zabawki te kierowane są do wszystkich dzieci, które lubią budować domki z klocków, tworzyć oryginalne historię, czy też pomagać zwierzętom. Komplety są różnorodne i zawierają liczne detale. W pudełkach klocków znajdziesz piękne figurki, które do złudzenia przypominają ludzi, a także wiele zwierząt, takich jak: chomiki, psy, konie, żyrafy, pandy, wiewiórki, żółwie. Zestawy LEGO® Friends nie tylko doskonale bawią, ale również pełnią funkcję edukacyjną. Produkty te poruszają kwestię związaną z ekologią i ochroną przyrody. Główne postacie dbają o rośliny, opiekują się zwierzętami, a także promują recykling, elektryczne pojazdy i zdrową żywność. Ponadto pokazują to, że kobiety mogą wykonywać wszelkie zawody.

Zestawy LEGO® Friends- czym się wyróżnia ta seria?

Zabawki LEGO® to przede wszystkim wiele kolorowych klocków w odcieniach różu czy fioletu, ale nie tylko. Zestawy z tej serii to bogactwo różnorodnych akcesoriów do zabawy, które na pewno będą jej znakomitym urozmaiceniem. Kraina klocków LEGO® Friends jest wesoła, cukierkowa, nie brakuje w niej wszelkich drobiazgów i licznych detali. Główne bohaterki natomiast wykazują się dużą empatią i troską o ziemię. Dzięki tym klockom, Twoje dziecko skonstruuje niepowtarzalne budowle z okazałym wyposażeniem. Seria ta jest świetnym sposobem na bliższe poznanie świata. Ogromny wybór zestawów sprawia, że klocki LEGO® trafią w gust dziewczynek, jak i chłopców. Właściwie każda osoba znajdzie tu coś interesującego dla siebie!

Zestawy LEGO® Friends- wyjątkowe propozycje

Mia ratowniczka dzikich zwierząt

To zestaw opracowany z myślą o dzieciach w wieku od 7 lat. Zawiera w sobie aż 430 kolorowych elementów, dzięki którym Twoje dziecko wcieli się w ratownika dzikich zwierząt. Komplet ten opowiada historię o jednej z przyjaciółek, która odbywa właśnie staż w centrum ratowniczym dla zwierząt. Jej zadaniem staje się uratowanie rannej zebry. Zaletą tego kompletu jest mnóstwo funkcji. W skład zestawu wchodzą 3 minilaleczki, 3 dzikie zwierzęta, centrum ratunkowe dla zwierząt, quad i oddzielna skalista sceneria. Do tego dochodzą jeszcze liczne akcesoria, dzięki którym zabawa staje się jeszcze bardziej fascynująca!

Autobus przyjaźni

Kolejnym produktem jest zachwycający Autobus przyjaźni. To magiczny i baśniowy pojazd, który stanowi połączenie domku dla lalek ze starym londyńskim autobusem. Zestaw zawiera 778 elementów i jest propozycją dla dzieci od 8 roku życia. Autobus dla minilaleczek jest wyposażony w wiele funkcji i akcesoriów, które zapewniają kreatywną zabawę. Dołączone są do niego 3 minilaleczki, jak i cały niezbędny sprzęt, w tym bagaż dla podróżujących w pojeździe przyjaciół. Zabawka ta spodoba się wszystkim dzieciom, które lubią domki dla lalek i liczne akcesoria. Daje nieograniczone możliwości rozrywki. Dzieci mogą bawić się w jego naprawianie, w odbywanie dalekiej podróży czy też zjeżdżanie nim po zjeżdżalni. Autobus przyjaźni to gwarancja dynamicznej zabawy, gdyż został on wyposażony w obracające się koła.

Ekologiczna farma

Propozycja dla dzieci w wieku od 7 lat, która z pewnością rozbudzi wyobraźnię każdego malucha. Ekologiczna farma składa się z 826 elementów, dzięki którym Twoje dziecko wcieli się w postać farmera, który musi doglądać swoich plonów i wykonywać wiele czynności w gospodarstwie. Komplet posiada odczepiane elementy, dające możliwość tworzenia różnych scenariuszy. Do tego w pudełku znajdują się figurki konia i kurczaka, którymi dzieci mogą się opiekować. Ekologiczna farma to świetny prezent dla wielbicieli zwierząt, jak i małych ekologów.

Zestawy LEGO® Friends - jak zabawa nimi może wpłynąć na rozwój dziecka?

Jak wiadomo, klocki LEGO® Friends mają wiele edukacyjnych walorów. Warto podkreślić, że przede wszystkim pomagają rozwijać wyobraźnię, a także wzmacniają koordynację ręka-oko. Dzięki zabawie nimi, Twoje dziecko stanie się bardziej kreatywne. Każdy zestaw to inna historia, którą można dowolnie modyfikować, poszukując wciąż nowych pomysłów. Budowanie kloców rozwija też przestrzenne myślenie przez planowanie konstrukcji, ich otoczenia oraz wyposażenia. Dzięki tej serii, dzieci uczą się także empatii, a także wiedzą, jak zachować się w danej sytuacji, co ma niebagatelny wpływ na ich rozwój społeczny. Zabawa klockami uczy też cierpliwości, wytrwałości, jak i pomaga w poszerzeniu zainteresowań.

powiązane artykuły:

Lego
Imprezy 13 maja, 2019

Od 13 maja br. w przestrzeniach Libero Katowice królować będą klocki LEGO®. Aż przez 2 tygodnie zaró

Zyla 1
Turystyka 29 kwietnia, 2022

Piotr Żyła odsłonił wczoraj w Wiśle swoją podobiznę zbudowaną z około 70 000 klocków lego. Uroczysto

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

5 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 34.1µg/m3 PM2.5: 27.1µg/m3