Piotr Żyła odsłonił swoją figurę z klocków lego [Zdjęcia]

Zyla 1

Redakcja

29 kwietnia, 2022

Piotr Żyła odsłonił wczoraj w Wiśle swoją podobiznę zbudowaną z około 70 000 klocków lego. Uroczystość odbyła się w ramach otwarcia dużej wystawy, która dostępna jest na piętrze Domu Handlowego "Świerk" do 4 września.

W uroczystości oprócz organizatorów i Piotra uczestniczyli również burmistrz Wisły Tomasz Bujok, prezes Gminnej Spółdzielni "Samopomoc Chłopska" Jerzy Nogowczyk, dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Wiśle oraz liczne media.

W Polsce takie wystawy funkcjonują również w Gliwicach i Warszawie, a za granicą w Madrycie i Sewilli.

Podczas wystawy zobaczyć można mnóstwo niesamowitych budowli, a wśród nich :

ROLLER COASTER

Ekscytująca, licząca 4 metry długości trasa przejazdu kolejki górskiej. Model jest zbudowana w taki sam sposób, jak prawdziwy roller coaster – winda łańcuchowa ciągnie wózek na pierwsze wzniesienie, a resztą zajmuje się grawitacja…

DIABELSKI MŁYN

Diabelski młyn ma 235 cm wysokości i w całości (łącznie z linkami pełniącymi funkcję przęseł) składa się z elementów wyprodukowanych przez LEGO®. Model zaopatrzony jest w silnik, który sprawia, że ten klockowy kolos potrafi się obracać.

PODŚWIETLANE FIGURY

Niezwykła kolekcja naturalnej wielkości figur z klocków LEGO®.

POSTACIE Z FILMÓW I BAJEK

Wśród modeli inspirowanych bohaterami bajek ulubione samochody z filmu Cars™ oraz Krecik.

NIESAMOWITE STATKI

Wykonane z dbałością o każdy szczegół parowce Mark Twain oraz duma floty Missisipi James Watt.

MARCIN GORTAT

Jedyny polski koszykarz w historii NBA, który awansował do jej finału, został zbudowany z klocków w skali 1:1 – figura ma 214cm wysokości.

FUN PARK

Kolorowa Strefa Zabawy dla dużych i małych z atrakcjami stanowiącymi inspirację do tworzenia własnych budowli, strefąDuplo®dla najmłodszych oraz miejscem do „rysowania” i „pisania” klockami.

025 3

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

16 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 14.5µg/m3 PM2.5: 11.5µg/m3