Zatrzymano podpalacza dąbrowskiej bazyliki. Miał ponad 2 promile!

650d2a869fbc3 o large

Redakcja

22 września, 2023

Dąbrowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, podejrzewanego o podpalenie drzwi do miejscowej bazyliki. Badanie trzeźwości 38-letniego mieszkańca miasta wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Do zdarzenia doszło wczoraj około 22.00. Świadkowie, którzy zauważyli płomienie na drzwiach wejściowych do bazyliki, natychmiast wezwali straż pożarną, która szybko ugasiła ogień, zapobiegając większym zniszczeniom.

Powiadomieni również o wszystkim policjanci, którzy przyjechali na miejsce, namierzyli i zatrzymali 38-letniego mężczyznę, który przebywał w pobliżu i próbował uciec z miejsca podpalenia. 

Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Podczas rozmowy z mundurowymi mężczyzna przyznał, że podpalił drzwi bazyliki. Mężczyzna został zatrzymany do wytrzeźwienia w policyjnym areszcie - relacjonuje policja. 

Zebrane przez śledczych materiały, zostały przekazane do Prokuratury Rejonowej w Dąbrowie Górniczej, celem podjęcia decyzji o dalszym toku postępowania w tej sprawie.

powiązane artykuły:

Drzwikosiol
Lokalne 22 września, 2023

Wieczorem wybuchł pożar drzwi do bazyliki NMP Anielskiej Pani Dąbrowy Górniczej. To w tamtejszej

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 27.6µg/m3 PM2.5: 22.8µg/m3