Atak na Borysa Budkę! Komentarz posła: To był człowiek, który słucha Kaczyńskiego

Budkatelefon
Kastelik

Szymon Kastelik

22 września, 2023

Borys Budka został zaatakowany w centrum Katowic. Agresywny mężczyzna zniszczył telefon posła Platformy Obywatelskiej. Policja zatrzymała już podejrzanego. Mamy komentarz Borysa Budki. 

W piątek 22 września Borys Budka został zaatakowany na terenie galerii handlowej w centrum Katowic. Napastnik wyzywał polityka, odepchnął i zniszczył telefon Budki.

- Zostałem zaatakowany fizycznie i słownie przez człowieka, który jest przesiąknięty pisowską propagandą. Mówił językiem TVP, paskami TVP Info. Wyzywał od zdrajców, Niemców, nazistów. To był człowiek, który słucha Kaczyńskiego. Przecież to jest przekaz Kaczyńskiego - komentuje Borys Budka.

Blisko całego zdarzenia była policja. Agresywny mężczyzna został zatrzymany, a Borys Budka złożył zeznania. 

- Ze zgłoszenia wynikało, że nieznany mężczyzna miał wytrącić posłowi telefon z ręki, a także znieważyć go i naruszyć jego nietykalność cielesną. Policjanci bardzo szybko zareagowali na zgłoszenie i zatrzymali 49-letniego agresora – mieszkańca Katowic - informuje śląska policja.

Budka nie ma wątpliwości, że wina leży po stronie władzy i mediów publicznych.

- Mam jedno żądanie od Kaczyńskiego. Niech on skończy z językiem nienawiści, bo stanie się tragedia - stwierdził jeden z najważniejszych polityków Platformy Obywatelskiej. 

WIĘCEJ W PONIŻSZYM WIDEO:

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-5 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 43.4µg/m3 PM2.5: 34.2µg/m3