Pożar w dąbrowskiej bazylice. Wcześniej doszło tam do seks-skandalu

Drzwikosiol

Redakcja

22 września, 2023

Wieczorem wybuchł pożar drzwi do bazyliki NMP Anielskiej Pani Dąbrowy Górniczej. To w tamtejszej parafii miało dojść do skandalu z udziałem księży. 

W czwartek późnym wieczorem doszło do pożaru drzwi w bazylice NMP Anielskiej Pani Dąbrowy Górniczej. Informacja o zdarzeniu pojawiła się w mediach społecznościowych.

Ogień objął boczne drzwi dwuskrzydłowe w remontowanej części świątyni. Z żywiołem walczyło kilka zastępów PSP. Sytuacja została szybko opanowana. Najprawdopodobniej doszło do podpalenia.

Przypomnijmy, że w w lokalu zajmowanym przez jednego z księży parafii Najświętszej Maryi Panny Anielskiej w Dąbrowie Górniczej (bazylika) miało dojść do seks-imprezy. Gazeta Wyborcza informowała o udziale męskiej prostytutki, ale na ten moment nieoficjalnie wiadomo o tym, że w zabawie miało uczestniczyć trzech duchownych.

Impreza została zorganizowana w mieszkaniu księdza Tomasza Z., redaktora sosnowieckiego dodatku do katolickiego tygodnika "Niedziela". Podczas "zabawy" jedna osoba miała stracić przytomność - według doniesień Faktu uczestnicy imprezy brali leki na potencję. Na miejsce wezwano ratowników medycznych, ale ostatecznie nie zostali wpuszczeni do środka. Musiała interweniować policja.

Sprawą zajmuje się prokuratura, która prowadzi śledztwo pod kątem nieudzielenia pomocy osobie znajdującej się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Rzecznik prasowy diecezji sosnowieckiej (do której należy parafia Najświętszej Maryi Panny Anielskiej w Dąbrowie Górniczej) potwierdził , że proboszcz parafii poinformował pisemnie Kurię Diecezjalną w Sosnowcu o „interwencji pogotowia i policji" w mieszkaniu jednego z księży.

- Tego samego dnia Biskup Sosnowiecki powołał Komisję, aby w trybie pilnym wyjaśniła fakty i okoliczności zaistniałej sytuacji - informuje ks. Przemysław Lech.

Rzecznik podkreśla, że ustalenia komisji "różnią się od informacji przedstawionych przez niektóre media", ale nie przedstawia szczegółów, które ustaliła komisja biskupa.

- Ksiądz Biskup jest na bieżąco informowany o wynikach pracy Komisji. Po zakończeniu jej prac i ustaleniu okoliczności zdarzenia, Ksiądz Biskup podejmie stosowne kroki przewidziane prawem kanonicznym - dodaje ks. Lech.

fot. screen Dąbrowa Górnicza Informacje Strażackie Facebook

Straz

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 58.3µg/m3 PM2.5: 52.7µg/m3