Program „Łazienka +”. Uwaga na oszustów!

Bathroom 1336164 1280

Redakcja

22 września, 2023

Policja ostrzega przed oszustami podszywającymi się pod osoby realizujące rzekomo rządowy program „Łazienka +”, dzięki któremu seniorzy mogą uzyskać dofinansowanie remontu łazienki w kwocie 4,5 tys. zł. Trzeba się tylko umówić na wizytę z przedstawicielem w swoim mieszkaniu... Nie ma takiego programu i dofinansowania, a osoby dzwoniące z taką propozycją to oszuści!

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Katowicach odebrał telefon od zaniepokojonej mieszkanki miasta, która poinformowała go, że przed chwilą oszuści usiłowali się z nią umówić na spotkanie w jej mieszkaniu, w ramach rządowego programu „Łazienka +”. 

-Oszust rozmawiający z kobietą przez telefon poinformował, że może skorzystać z rządowego programu, który dofinansowuje w kwocie 4,5 tys. zł remont łazienki. Dzwoniący mężczyzna stwierdził, że aby wniosek mógł zostać pozytywnie rozpatrzony, musi przyjść na wizytę i osobiście zobaczyć stan łazienki... - relacjonuje policja. 

Na szczęście kobieta zareagowała przytomnie na te "rewelacje" i stanowczo powiedziała, że żadnego takiego programu nie ma, nikt nie prowadzi dofinansowania remontu łazienki i że natychmiast dzwoni na Policję. 

Postawa mieszkanki Katowic jest godna naśladowania. Kobieta nie tylko nie uwierzyła oszustowi, ale natychmiast stanowczo zakończyła rozmowę i powiadomiła o całym zajściu policjantów, aby ci ostrzegli innych seniorów.

powiązane artykuły:

60 773116
Lokalne 28 sierpnia, 2023

Mieszkanka Świętochłowic została oszukana metodą na policjanta. Po pół roku prawdziwa policja zat

Police 4261161 1280
Lokalne 11 lipca, 2023

Oszust włamał się na konto 33-latka z Gliwic i namówił jego znajomych na podanie kodu BLIK. W ten

Zlotowki
Lokalne 19 września, 2023

Kolejny raz oszuści zaatakowali. Tym razem oszczędności straciły seniorki z powiatu będzińskiego.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 30.7µg/m3 PM2.5: 24.7µg/m3