Zarzuty dla kobiety, która wysłała w paczce pytona królewskiego

fot. Policja Śląska

Redakcja

31 marca, 2023

42-letnia mieszkanka Mikołowa spakowała swojego węża w styropian, owinęła folią transportową i wysłała pociągiem do Szczecina. Za znęcanie się nad zwierzętami grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W lutym br.  policjanci otrzymali zgłoszenie o dziwnie zachowującej się przesyłce. Paczka, jadąca ze Śląska do Szczecina, w której miała znajdować się elektronika, nagle zaczęła się ruszać, a nawet… syczeć. Okazało się, że w pudełku jest łagodny, niejadowity wąż z rodziny pytonów dusicieli – pyton królewski. 

Z uwagi na miejsce, w którym doszło do przestępstwa, sprawą zajęli się policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą komendy z Mikołowa. 

-Według ich ustaleń podejrzana kupiła gada 3 lata temu w hodowli w Rudzie Śląskiej. Mimo, iż gad był trzymany w terrarium, to dzieci obawiały się go, więc ta postanowiła sprzedać pytona. Kiedy znalazła kupca, spakowała zwierzę do styropianowego pudła, owienęła folią i zakleiła taśmą, pozbawiając je tym samym dostępu do powietrza. Tak przygotowaną przesyłkę nadała za pośrednictwem PKP do Szczecina - podała policja.
wąż w paczce

29 marca 42-latka usłyszała zarzut znęcania się nad zwierzęciem. W trakcie przesłuchania kobieta przyznała się do winy i złożyła obszerne wyjaśniła.

powiązane artykuły:

pixabay.com
Lokalne 13 lutego, 2023

Gliwiccy policjanci otrzymali zgłoszenie o przesyłce, która dziwnie się zachowuje. W paczce miała

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 8.7µg/m3 PM2.5: 8.1µg/m3