Zatrzymania kiboli w Sosnowcu. Sprzedawali narkotyki w województwie śląskim

35 751219

Redakcja

31 marca, 2023

Śląscy kryminalni zwalczający przestępczość pseudokibiców przy wsparciu policjantów z Sosnowca i Mysłowic zatrzymali pięć osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej. To kibole związani ze środowiskiem kibicowskim jednej z drużyn piłkarskich.

Do policyjnej akcji doszło w Sosnowcu, gdzie funkcjonariusze weszli do kilku mieszkań. Zatrzymano w sumie pięć osób powiązanych ze środowiskiem pseudokibiców jednej ze śląskich drużyn piłkarskich. Zatrzymani to czterej mężczyźni w wieku od 22 do 29 lat i 47-letnia kobieta

Wszyscy podejrzani są o u udział w zorganizowanej grupy przestępczej, która od blisko 3 lat działała nie tylko na Śląsku, ale i poza granicami kraju. Jej członkowie przemycali narkotyki zza granicy, ale też sami je produkowali, a następnie sprzedawali na Śląsku.

Policjanci przechwycili ponad kilogram amfetaminy i przeszło 900 tabletek ekstazy o czarnorynkowej wartości około 100 tysięcy złotych.

Sąd Rejonowy w Sosnowcu podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu czterech osób, jedna trafiła pod policyjny dozór. Sprawa jest rozwojowa i policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

35 751216

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 14.4µg/m3 PM2.5: 13.3µg/m3