Kolekcjonerska karta zamiast prawa jazdy. Grozi mu nawet 5 lat więzienia

Kontrole drogowe

Redakcja

31 marca, 2023

W trakcie kontroli drogowej w Zabrzu, 40-letni kierowca przedstawił policjantom fałszywe prawo jazdy. Posłużył się „kolekcjonerską” kartą, imitującą autentyczny dokument. Teraz grozi mu kara nawet do 5 lat więzienia.

W internecie funkcjonuje wiele stron, na których można zamówić prawie każdy dokument, na przykład dowód osobisty czy prawo jazdy. Część z nich jest wykonana w sposób do złudzenia przypominający prawdziwe. Jednak już za posługiwanie się takimi dokumentami jako autentycznymi, grozi kara nawet do 5 lat więzienia, o czym przekonał się zatrzymany w Zabrzu mężczyzna.

W czwartek na ulicy Dubiela w Zabrzu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli 40-letniego kierowcę dostawczego forda, który wylegitymował się prawem jazdy wydanym w Norwegii. 

-Mundurowi błyskawicznie zorientowali się, że mają do czynienia z podróbką - kolekcjonerską kartą imitującą prawdziwy dokument. Gdy policjanci zweryfikowali prawo jazdy, ich podejrzenia potwierdziły się - podała KMP w Zabrzu.

40-latek odpowie teraz za przestępstwo posłużenia się nieautentycznym dokumentem, za co grozi mu kara do 5 lat więzienia.


powiązane artykuły:

Kontorla
Lokalne 6 lutego, 2021

Mężczyzna kierujący samochodem osobowym, został złapany przez jastrzębską grupę Speed za przekroczen

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.7µg/m3 PM2.5: 8.9µg/m3