Zamordował dwa psy. Użył wideł

Zamordowal psy

Redakcja

6 lipca, 2023

W lipcu zeszłego roku policjanci ze Szczekocin otrzymali informację, że jeden z mieszkańców gminy miał znęcać się nad psem. Policyjny patrol natychmiast pojechał pod wskazany adres. 69-latek zaprzeczył, aby taka sytuacja miała miejsce i zmieniał wersję wydarzeń. Policjanci ustalili jednak jak było naprawdę...

Z ustaleń mundurowych wynikało, że mężczyzna w dniu interwencji gonił z widłami swojego psa. 

-Gdy zwierzę zostało zagonione do obory, gospodarz zamknął drzwi. Chwilę później było słychać skomlenie, pies wybiegł z budynku i po kilku metrach padł. Mężczyzna zaciągnął psa w krzaki i tam zostawił. Stróże prawa znaleźli truchło, a w innym z pomieszczeń gospodarczych zobaczyli wychudzonego psa. Zwierzę miało trafić do schroniska, niestety i ono padło podczas transportu - relacjonuje policja.

69-latek został zatrzymany. Sprawą zajęli się policjanci z zawierciańskiego wydziału do zwalczania przestępczości gospodarczej. Pod nadzorem prokuratora prowadzone było dochodzenie. 

Jak ustalono, pierwszy pies padł od zadanych mu obrażeń. Podobnie było w przypadku wycieńczonego czworonoga - opinia biegłego wykazała, że przyczyną jego śmierci był uraz mechaniczny. 

Mężczyzna usłyszał zarzuty zabicia psa ze szczególnym okrucieństwem i znęcania się ze szczególnym okrucieństwem, czego skutkiem była śmierć. Do sądu skierowany został akt oskarżenia. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

powiązane artykuły:

63 754253
Lokalne 20 kwietnia, 2023

40-letnia mieszkanka Wodzisławia Śląskiego, która skrajnie zaniedbała swoje trzy psy, odp

fot. KMP w Żorach
Wiadomości 13 grudnia, 2022

Interwencja w Żorach, z udziałem rybnickiej fundacji na rzecz ochrony zwierząt Pet Patrol oraz po

Original
Lokalne 4 lipca, 2023

Kolejne bestialstwo wobec zwierząt interweniowała straż miejska w Tychach. W lesie znaleziono pr

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 11.8µg/m3 PM2.5: 9.2µg/m3