Psy trzymane w skandalicznych warunkach w Żorach

fot. KMP w Żorach

Redakcja

13 grudnia, 2022

Interwencja w Żorach, z udziałem rybnickiej fundacji na rzecz ochrony zwierząt Pet Patrol oraz policji, zakończyła się odebraniem właścicielowi czworonogów. Psy zamieszkiwały w prowizorycznych i nieocieplonych budach.

Wczoraj przed 20.00 przedstawicielka fundacji na rzecz ochrony praw zwierząt z Rybnika zawiadomiła policję, że na jednej z posesji w dzielnicy Rój znajdować się mają mocno zaniedbane psy. 

-Trzy psy trzymane w skandalicznych warunkach. Pierwszy w rozpadającej się budzie bez podłogi, drugi w czymś co przypomina wysłużoną zamrażarkę, a trzeci w dziurawej budzie. O braku dostępu do wody nie musimy chyba nawet wspominać. Posesja jest nie zamieszkana - czytamy na profilu Rybnickiej Fundacji na rzecz Ochrony Zwierząt - Pet Patrol.

Na miejsce udali się mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Żorach.

-Przed przyjazdem mundurowi ustalili, gdzie aktualnie zamieszkuje właściciel posesji i wraz z nim pojechali na miejsce interwencji-relacjonuje KMP w Żorach. 

Jak podała policja mężczyzna potwierdził, że są to jego psy, lecz w okresie zimowym przebywa pod wskazanym adresem sporadycznie. 
Psy przewiezione zostały przez mundurowych do żorskiego azylu dla zwierząt, gdzie zapewniona im została opieka weterynaryjna.

-Oczywiscie niezwłocznie złożymy zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa i mamy nadzieję, że w efekcie spotkamy się z właścicielem psów w sądzie. Ktoś taki powinien mieć bezwzględny zakaz posiadania zwierząt-pisze Pet Patrol.
fot. KMP w Żorach

powiązane artykuły:

291432292 405228518315250 6019475898950069962 n
Wiadomości 4 lipca, 2022

Rybnicka Fundacja na rzecz Ochrony Zwierząt - Pet Patrol podjęła kolejną interwencję. Tym razem spra

fot. pixabay.com
Wiadomości 29 listopada, 2022

Właściciele psów zostawiają je nie tylko w nagrzanych autach, ale również przy bardzo niskich tem

fot. KPP w Mikołowie
Wiadomości 28 listopada, 2022

Mieszkaniec Łazisk Górnych doprowadził swojego czworonoga do skrajnego zaniedbania i wycz

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-2 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 23.5µg/m3 PM2.5: 20.8µg/m3