Zakręt mistrzów w Rudzie Śląskiej! Dramatyczne dachowanie osobówki

Zakretmistrzowdrs

Redakcja

27 lutego, 2023

Niestety doszło do kolejnego zdarzenia na tzw. "zakręcie mistrzów" na rudzkim odcinku DTŚ. Kierujący osobówką marki Seat stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na pobocze, gdzie dachował.

Każdy, kto regularnie przejeżdża przez rudzki odcinek DTŚ powinien wiedzieć, że z zakrętem mistrzów nie ma żartów. Kierowców jadących w kierunku Katowic odstrasza fotoradar, ale niestety jezdnia w kierunku Gliwic nie posiada takiego urządzenia.

Kolizje i wypadki w tym miejscu zdarzają się co raz rzadziej (na szczęście), ale nadal znajdzie się kilku nieodpowiedzialnych, którzy przeceniają swoje umiejętności i możliwości swoich pojazdów. 

Tym razem na drodze w kierunku Gliwic kierujący Seatem zdemolował całkowicie swój pojazd. Jechał środkowym pasem po bardzo mokrej nawierzchni. Nagle po wejściu w zakręt stracił panowanie nad pojazdem. Samochód skręcił najpierw w kierunku barierek, ale najprawdopodobniej spanikowany kierowca odbił w drugą stronę i gwałtownie przyhamował i tym samym samochód jak na łyżwach pojechał na pobocze, gdzie znajduje się charakterystyczne, strome wzniesienie. 

Seat "koziołkował" do tego stopnia, że wyrwał spory kawał ziemi, a przód pojazdu został całkowicie zniszczony.

fot. screen Business Control Monitoring

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Słaba jakość powietrza!

PM10: 75.0µg/m3 PM2.5: 67.3µg/m3