Zagłębiowskie Centrum Onkologii – powrót do normalnych przyjęć

14370218 1787464878191640 8737901672934678365 n

Redakcja

7 czerwca 2020

Uwzględniając wszystkie niezbędne zabezpieczenia, staramy się stopniowo przywracać szpital do normalnego trybu pracy. Działamy tak, by zastosowane rozwiązania gwarantowały bezpieczeństwo zarówno pacjentom, jak i personelowi, ale pozwoliły na całkowite odmrożenie naszej pracy – mówi dr Tomasz Szczepanik, zastępca dyrektora ZCO.

Już dziś w normalnym trybie działa dąbrowska onkologia. Chirurgia Onkologiczna przyjmuje wszystkich planowanych pacjentów oraz ostre przypadki. Działają też oddziały Onkologii Klinicznej i Radioterapii. W pełni przyjmuje również Poradnia Onkologiczna.

Oddział  Chorób Wewnętrznych przyjmuje tylko ostre przypadki, podobnie jak Oddział Pediatrii, ale obydwa oddziały w kolejnych dniach będą rozszerzać zakres pracy i będą przyjmować również pacjentów z lżejszymi schorzeniami.

Oddział Chirurgii Urazowej i Chirurgii Ogólnej będą od przyszłego tygodnia wdrażać zabiegi planowe. Podobnie będzie z Oddziałami Laryngologii i Ginekologii. Oddział Udarowy działa również w normalnym trybie, jednak Neurologia wciąż na „ostro”, czyli nie ma planowych przyjęć. Rehabilitacja nie realizuje planowych przyjęć, a przyjmuje tylko pacjentów z Oddziału Udarowego. O szczegóły pracy poszczególnych oddziałów należy pytać telefonicznie.

Do końca tygodnia zamknięta jest Chirurgia Urazowo-Ortopedyczna, ponieważ szpital czeka na wyniki powtórzonych testów na Covid 19, które były wykonane u wszystkich pracowników i pacjentów oddziału.

Czytaj także: Prezydent Bazylak: Nie kosimy wszystkich obszarów [WIDEO]

Część z poradni wciąż działa w trybie porad online, ale od przyszłego tygodnia będą zwiększać liczbę pacjentów, którzy mogą przyjść i zasięgnąć porady na miejscu. Praca poradni będzie organizowana w trybie 50 proc. porady online / 50 proc. porady na miejscu. A wszystko po to, by nie tworzyły się kolejki oczekujących na wizytę u specjalisty.

Pracownie Tomografii, Rezonansu i USG już przyjmują normalnie. W godzinach pracy pracowni pojawiają się niezbędne na dezynfekcję przerwy, jednak pacjenci są na bieżąco diagnozowani. Planowych przyjęć nie realizuje jeszcze Pracownia RTG – ze względu na bardzo dużą liczbę pacjentów z ostrych przyjęć szpitalnych. W najbliższych dniach wznowi przyjęcia również Pracownia Gastrologiczna.

Poradnie Diabetologiczna i Neurologiczna wznowią przyjęcia od lipca, a Laryngologiczna od 18.06. W ciągu dwóch najbliższych tygodni pacjenci będą mogli się zgłaszać również do Poradni Chorób Piersi.

Źródło: UM Dąbrowa Górnicza

Foto: facebook.com/zcoszpitaldg

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 7.8µg/m3 PM2.5: 6.9µg/m3