Ruszyła 15. edycja konkursu "Śląska Rzecz"

44143560 486975868470516 3751274829177683968 n

Redakcja

7 czerwca 2020

Nabór zgłoszeń do tegorocznego konkursu „Śląska Rzecz” prowadzi instytucja kultury Zamek Cieszyn. To jedyny regionalny konkurs designu w kraju, wyłaniający najlepsze produkty, projekty graficzne i usługi, wdrożone w ub. roku przez podmioty z woj. śląskiego i opolskiego.

Jak podało w niedzielę biuro prasowe urzędu marszałkowskiego woj. śląskiego na swoim facebookowym profilu, internetowe zgłoszenia do tegorocznej „Śląskiej rzeczy” będą przyjmowane do 15 czerwca br. Konkurs zostanie przeprowadzony w czterech kategoriach.

Organizatorzy zapraszają do udziału projektantów i przedstawicieli przedsiębiorstw, samorządy, instytucje kultury z terenu woj. śląskiego lub opolskiego, których produkty, projekty graficzne, usługi czy projekty wystawiennicze zostały wdrożone w 2019 r.

„Zdajemy sobie sprawę w jak trudnym momencie ogłaszamy nabór, jednak wierzymy, że mądre i odpowiedzialne projektowanie jest tym, czego potrzebujemy w zmieniającej się – nie zawsze na lepsze – rzeczywistości. Żeby ułatwić Wam zadanie, uprościliśmy procedurę zgłoszeniową, a udział w konkursie jest bezpłatny” - zaznaczył na swoich stronach Zamek Cieszyn.

Jak argumentuje instytucja, przekonując do udziału w przedsięwzięciu, konkurs potwierdza, że design jest skutecznym narzędziem, pozwalającym wyróżniać się na rynku, szybciej dostosowywać się do zmian i reagować na oczekiwania odbiorców. Doceniana jest w nim praca zespołowa – nagradzane są obie strony procesu, czyli projektanci oraz firmy lub instytucje wdrażające.

Zgłoszenie do konkursu jest bezpłatne. Jedyny koszt, jaki ponoszą uczestnicy, wiąże się z dostarczeniem organizatorom zgłaszanego projektu. Projekty oceniane są pod kątem: innowacyjności rozwiązań, zrównoważonego rozwoju, dostrzeżenia potrzeb użytkowników, procesu projektowego, funkcjonalności i ergonomii, jakości wykonania i użytych materiałów oraz estetyki.

Czytaj także: Technologia 5G: podpalenia i związek z koronawirusem?! [WYWIAD]

W ub. roku w kategorii produktów zwyciężyły krzesła i stoliki z kolekcji Shark&Orka, zaprojektowanej przez Tomasza Augustyniaka i wyprodukowanej przez spółkę Marbet z Bielska-Białej. W kategorii usług nagrody nie przyznano.

W kategorii grafiki użytkowej wygrała publikacja „Wymiennik. Edukacja artystyczna w obiegu otwartym” wydana przez Galerię Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach. W kategorii wystawiennictwo zwyciężyła wystawa „Promenada na południe. Historia ulicy Kościuszki” przygotowana przez Katowice Miasto Ogrodów – Instytucję Kultury im. Krystyny Bochenek. (PAP)

Foto: facebook.com/SlaskaRzecz

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

1 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 16.2µg/m3 PM2.5: 14.1µg/m3