Zabytkowa Kopalnia Ignacy w Top 10 Inwestycji Komunalnych 2023 w Polsce

Za

Redakcja

26 kwietnia, 2023

Zabytkowa Kopalnia Ignacy została laureatem konkursu na najlepsze inwestycje samorządowe w Polsce. Wręczenie nagród odbyło się podczas uroczystej gali XV Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Rybnicki zabytek techniki okazał się jedynym obiektem poprzemysłowym wyróżnionym wśród wszystkich laureatów. Tych wyłonili eksperci związani z sektorem samorządowym. Oceniali oni zgłoszone projekty pod względem rozmachu inwestycji w odniesieniu do budżetu i możliwości samorządu, walorów estetycznych, funkcjonalności, nowatorstwa, współpracy z lokalną społecznością na etapie projektowania inwestycji, montażu finansowego czy aktywnego gospodarowania majątkiem.

Do drugiego etapu konkursu zakwalifikowało się 28 projektów. W finale rewitalizacja Zabytkowej Kopalni „Ignacy” w Rybniku została uznana za jedną z 10 Top Inwestycji Komunalnych 2023 w Polsce. Rybnicka inwestycja okazała się także jedyną z obszaru rewitalizacji przemysłowej – informuje Marek Gołosz, dyrektor Zabytkowej Kopalni Ignacy w Rybniku.

Zabytkowa Kopalnia Ignacy

Dziesięć równorzędnych tytułów przyznano następującym realizacjom: Centrum Zdrowia Matki i Dziecka w Zielonej Górze, ArcelorMittal Park w Sosnowcu, Fotowoltaika na obiektach użyteczności publicznej w powiecie dzierżoniowskim, Nowa Huta Przyszłości w Krakowie, Most w Milsku, Planetarium – Śląski Park Nauki, Promenada alei Nadmorskiej w Kołobrzegu, Przebudowa infrastruktury na szlakach wodnych Wielkich Jezior Mazurskich, Zespół Oświatowy w Rzeszowie.

Nagrodę dla Rybnika odebrali w Katowicach podczas uroczystej gali XV Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach Prezydent Miasta Piotr Kuczera oraz Marek Gołosz, dyrektor Zabytkowej Kopalni Ignacy w Rybniku.

Organizatorem konkursu było Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości S.A., wydawca serwisu portalsamorzadowy.pl

powiązane artykuły:

Dyplom 1
Wiadomości 17 listopada, 2022

We wtorek 15 listopada w sali widowiskowej Politechniki Łódzkiej, podczas Gali Jubileuszowej konkurs

Hygtdsa
Lokalne 4 listopada, 2022

Zrewitalizowana Zabytkowa Kopalnia Ignacy zaprasza nie tylko turystów, ale i narzeczonych. Osobom za

Csm sprezarkownia Ignacy dzis fot L Tyl 3 0972b50be6
Lokalne 15 września, 2022

Budynek byłej sprężarkowni, na terenie zabytkowej Kopalni Ignacy, bierze udział w prestiżowym konkur

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

8 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 24.5µg/m3 PM2.5: 20.7µg/m3