Ślub poza Urzędem Stanu Cywilnego? Zabytkowa Kopalnia Ignacy zaprasza przyszłych nowożeńców

Hygtdsa

Redakcja

4 listopada, 2022

Zrewitalizowana Zabytkowa Kopalnia Ignacy zaprasza nie tylko turystów, ale i narzeczonych. Osobom zamierzającym zawrzeć związek małżeński poza Urzędem Stanu Cywilnego udostępniono industrialną przestrzeń nadszybia Szybu Kościuszko.

Zabytkowa Kopalnia Ignacy w Rybniku zlokalizowana w dzielnicy Niewiadom, na terenie dawnej kopalni „Ignacy” (wcześniej „Kopalni Hoym”), jest instytucją kultury miasta Rybnika. Tutejszy zakład wydobywczy działał nieprzerwanie od 1792 roku i został zamknięty w roku 1995.

Po kilkuletnim procesie rewitalizacji zyskał drugie życie. Dziś cieszy oko pasjonatów dziedzictwa przemysłowego i może być wyjątkową przestrzenią dla organizacji ceremonii ślubu cywilnego. Parom udostępniono industrialną przestrzeń nadszybia Szybu Kościuszko. Budynek został zaadaptowany na potrzeby imprez kulturalnych i wydarzeń komercyjnych. Posiada system nagłośnienia oraz wyposażenie niezbędne do przeprowadzenia ceremonii. Pojemność do 100 osób.

Jak zorganizować ślub?

Organizując ślub w Zabytkowej Kopalni Ignacy w pierwszej kolejności należy załatwić formalności w Urzędzie Stanu Cywilnego w Rybniku – gdzie ustalicie termin na zawarcie małżeństwa w plenerze. Opłata dodatkowa za udzielenie takiego ślubu jest stała i ustalona rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych w sprawie opłaty dodatkowej za przyjęcie oświadczeń o wstąpieniu w związek małżeński poza urzędem stanu cywilnego i wynosi 1000 zł.  Po wstępnym potwierdzeniu terminu przez Urząd Stanu Cywilnego w Rybniku, należy skontaktować się z Zabytkową Kopalnią w Rybniku, by sprawdzić dostępność budynku nadszybia Szybu Kościuszko.


Zabytkowa Kopalnia Ignacy w Rybniku

ul. Ignacego Mościckiego 3
44-273 Rybnik, tel. +48 32 4407 924, 
Proponowane terminy organizacji ślubów cywilnych w Zabytkowej Kopalni Ignacy w Rybniku: Czwartek – 6.00 – 17.00,  Sobota – 9.00 – 12.00.

 

Źródło: UM Rybnik

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

0 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 57.4µg/m3 PM2.5: 51.8µg/m3