Zaatakował 19-latka pałką teleskopową. Chciał wymusić na nim zmianę zeznań

Policja

Redakcja

8 maja 2024

 21-latek z Częstochowy usłyszał w sumie 5 zarzutów dotyczących przestępstw popełnionych przeciwko życiu i zdrowiu oraz wolności człowieka. Na wniosek prokuratury częstochowski sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu I Policji w Częstochowie zatrzymali 21-latka podejrzanego szereg przestępstw, których się dopuścił w przeciągu kilku ostatnich dni. Zaczęło się w zeszły czwartek po północy. 

Agresor wtargnął do mieszkania 19-letniego pokrzywdzonego i zaatakował go pałką teleskopową, uderzając po całym ciele. Potem zabrał mu telefon i wyszedł. Następnego dnia działając w ten sam sposób, tym razem na ulicy, zaatakował go i wymusił od niego akcesoria do skradzionego wcześniej telefonu- relacjonuje policja. 

Jak się okazało, powodem jego agresywnego zachowania był gniew o to, że 19-latek złożył zeznania jako świadek w innej, toczącej się przeciwko napastnikowi sprawie. Dlatego stosując wobec niego przemoc i groźbę pozbawienia życia, chciał nakłonić go, aby ten wycofał wcześniejsze zeznania. Śledczy zebrali obszerny materiał dowodowy, który pozwolił prokuratorowi postawić mu 5 zarzutów.

Jak się również okazało, 21-latek pozbawił wolności ich wspólną znajomą i za jej pośrednictwem, przez telefon groził pokrzywdzonemu pozbawieniem życia w celu wywarcia wpływu na jego działania, jako świadka w postępowaniu.

W ubiegły poniedziałek usłyszał 5 prokuratorskich zarzutów, do których częściowo się przyznał. Wkrótce sprawa będzie miała finał w sądzie. Do tego czasu decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 2 miesiące. Podejrzanemu grozi kara od 3 do 20 lat pozbawienia wolności.

powiązane artykuły:

Rozboj w czestochowie
Lokalne 18 marca 2024

Młodzi obcokrajowcy napadli na mieszkańca Częstochowy. Grożąc mu przedmiotem przypominają

zdjęcie ilustracyjne
Lokalne 28 lutego 2024

Częstochowscy strażnicy miejscy ujęli 50-letniego mężczyznę, który szarpał się z innym mężczyzną

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.1µg/m3 PM2.5: 8.2µg/m3