Trzech obywateli Ukrainy napadło na mieszkańca Częstochowy. Ukradli mu e-papierosa

Rozboj w czestochowie

Redakcja

18 marca 2024

Młodzi obcokrajowcy napadli na mieszkańca Częstochowy. Grożąc mu przedmiotem przypominającym broń palną, zabrali mu e- papierosa. Najmłodszy z nich został tymczasowo aresztowany. Dwaj pozostali agresorzy zostali objęci policyjnym dozorem. 

W ręce kryminalnych z częstochowskiej „jedynki” wpadli trzej młodzi obywatele Ukrainy. 

Mężczyźni w środku nocy na ulicy Wolności w Częstochowie, napadli na 21-letniego mieszkańca miasta i przy użyciu przedmiotu przypominającego broń palną zabrali mu e- papierosa - relacjonuje policja.  

Pomimo ucieczki z miejsca rozboju. już następnego dnia zostali zatrzymani przez kryminalnych z częstochowskiej „jedynki”. W ustaleniu wizerunku sprawców, pomógł zapis z kamer monitoringu.

Następnego dnia stróże prawa rozpoznali dwóch z agresorów. Mężczyźni siedzieli na ławce w jednym z parków. Byli zaskoczeni widokiem policjantów i nie stawiali oporu podczas zatrzymania. Trzeci z nich został zatrzymany w wynajmowanym w mieszkaniu. Śledczy zabezpieczyli także przedmiot, którym 17-latek groził pokrzywdzonemu. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu - podała KMP w Częstochowie. 

Sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu najmłodszego z nich. Natomiast dwaj pozostali napastnicy zostali objęci policyjnym dozorem. Za dokonanie rozboju grozi kara do 12 lat więzienia.

Rozboj

powiązane artykuły:

Policja
Lokalne 31 stycznia 2024

Zatrzymano czterech obywateli Ukrainy. Sąd nie miał wątpliwości i zastosował wobec nich najsurows

35 790450
Lokalne 12 grudnia 2023

Obywatelska Ukrainki była poszukiwana za handel ludźmi. Została zatrzymana w Sosnowcu. Była zasko

59 789114
Lokalne 6 grudnia 2023

Gruzini pobili obywatela Ukrainy w sosnowieckim hostelu. Ukradli mu telefony komórkowe.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

1 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 18.4µg/m3 PM2.5: 16.1µg/m3