W Rudzie Śląskiej powstaje nowy park handlowy

Nowy park handlowy w rudzie slaskiej

Redakcja

18 marca 2024

W Rudzie Śląskiej rozpoczęła się budowa nowego parku handlowego. Obiekt zlokalizowany będzie przy trasie N-S i znajdzie się w nim kilkanaście lokali handlowo-usługowych.

Park handlowy powstaje w Rudzie Śląskiej przy skrzyżowaniu ulicy Bukowej i 1 Maja, w sąsiedztwie marketu budowlanego. Bezpośrednio przy inwestycji przebiega trasa N-S, która docelowo ma łączyć dwie kluczowe drogi w okolicy - autostradę A4 z Drogową Trasą Średnicową i ma być kluczową osią komunikacyjną w regionie. Taka lokalizacja umożliwi swobodny dostęp do Parku handlowego mieszkańcom zarówno całego miasta, jak i aglomeracji.

W Rudzie Śląskiej zamieszkuje ok. 130 tys. osób, a jej potencjał handlowy nie został jeszcze w pełni wykorzystany. Naszym celem jest stworzenie obiektu z kompleksową ofertą, który stanie się popularny wśród mieszkańców regionu. Nie tylko wzbogaci on infrastrukturę handlową, ale także stworzy miejsca pracy i przyczyni się do wzrostu gospodarczego miastamówi Jacek Ostwald, komplementariusz PKB Inwest Budowa.

W ramach inwestycji na działce o powierzchni ponad 9 tys. mkw. powstanie nowoczesny obiekt handlowy liczący 3 650 mkw. GLA, którego format dostosowany zostanie do wygodnych, codziennych zakupów. Znajdzie się w nim kilkanaście lokali handlowo-usługowych znanych i popularnych marek, z wejściami bezpośrednio z parkingu, które umożliwią zrobienie wszystkich najpotrzebniejszych zakupów. Na terenie centrum dostępnych będzie 155 miejsc parkingowych.

Obiekt w większości jest już wynajęty, pozostał jedynie ostatni wolny lokal. Tak duże zainteresowanie sieci handlowych potwierdza jego olbrzymi potencjał. Wśród najemców znajdą się m.in. firmy oferujące artykuły drogeryjne, odzież, sprzęty domowe, elektronikę oraz wiele innych produktów, które będą dostępne w jednym miejscu, zapewniając możliwość zrobienia codziennych, wygodnych zakupów mówi Henryk Pichłacz, komplementariusz PKB Inwest Budowa.

Generalnym wykonawcą parku handlowego jest firma BUD-PIS. Otwarcie obiektu planowane jest w IV kw. 2024.

powiązane artykuły:

Polaczenie kolejowe bytomia z zabrzem i ruda slaska
Lokalne 14 marca 2024

Budowa ok. 6-kilometrowego odcinka torów oraz modernizacja istniejącego ok. 3-kilometrowego torow

Dron antysmogowy w rudzie slaskiej
Lokalne 21 lutego 2024

Ruda Śląska zakupiła drona wyposażonego w kamery i systemy teledetekcyjne, badające skład

Najlepsza restauracja ruda slaska familok
Lokalne 6 listopada 2023

Restauracje to nie tylko miejsce, gdzie możemy zaspokoić nasze głodne żołądki, ale także przestrz

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.4µg/m3 PM2.5: 4.8µg/m3