Wymachiwał maczetą na częstochowskim Starym Mieście. Ujęli go strażnicy miejscy

zdjęcie ilustracyjne

Redakcja

28 lutego 2024

Częstochowscy strażnicy miejscy ujęli 50-letniego mężczyznę, który szarpał się z innym mężczyzną i wymachiwał 50 centymetrową maczetą. Strażnicy miejscy ujawnili przy sprawcy też 20 centymetrowy nóż.

Do zdarzenia doszło w ostatni poniedziałek ok. godz. 20:30. Częstochwowscy strażnicy miejscy patrolowali rejon Starego Miasta. Wówczas podszedł do nich świadek i poinformował o dwóch szarpiących się mężczyznach. Jeden z nich miał mieć długą maczetę. Świadek podał rysopis sprawcy i wskazał, w którym kierunku się oddalił. 

Częstochowscy strażnicy miejscy rozpoczęli patrolowanie pobliskiego terenu. Mężczyzna został zauważony w rejonie Placu Daszyńskiego. 

Na widok patrolu Straży Miejskiej zaczął szybko oddalać się. W ręce trzymał maczetę, którą wymachiwał. Strażnicy miejscy ujęli mężczyznę i zabezpieczyli ok. 50 centymetrową maczetę. W trakcie czynności ujawniono przy mężczyźnie też ok. 20-centymetrowy nóż. Mężczyzna zachowywał się irracjonalnie. Zostało do niego wezwane pogotowie ratunkowe - rejacjonuje straż miejska. 

Sprawę prowadzi częstochowska Policja.

powiązane artykuły:

Jak zostać strażnikiem miejskim
Lokalne 23 stycznia 2024

W częstochowskiej Straży Miejskiej trwa nabór w konkursie na stanowisko strażnik miejski.  Dokume

Police 112
Lokalne 3 stycznia 2024

27-letni mężczyzna zaatakował nożem współpracowników. Policja musiała postrzelić mężczyznę w nogę

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.0µg/m3 PM2.5: 5.4µg/m3