Bielski Szpital Wojewódzki zostanie szpitalem klinicznym? Radni wyrazili poparcie

Szpital Wojewódzki w Bielsku Białej

Redakcja

28 lutego 2024

22 lutego podczas LXVIII sesji Rady Miejskiej w Bielsku-Białej radni podjęli uchwałę w sprawie wyrażenia poparcia dla przekształcenia Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej w Szpital Kliniczny Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Warto przypomnieć, że obecnie Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej działa jako samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej, dla którego podmiotem tworzącym jest Województwo Śląskie.
Śląski Uniwersytet Medyczny otrzymał od samorządu Bielska-Białej nieruchomości przeznaczone na siedzibę i działalność bielskiej Filii SUM. Filia SUM w Bielsku-Białej rozpoczęła działalność dydaktyczną w październiku 2023 roku, kształcąc na kierunku lekarskim w ramach jednolitych studiów magisterskich. 

Inicjatywa Śląskiego Uniwersytetu Medycznego przejęcia Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej pozwoli na uzyskanie przez ten szpital najwyższego poziomu referencyjności.
Jak czytamy w uzasadnieniu do przyjętej uchwały: 

Włączenie Szpitala do bazy klinicznej SUM pozwoli nie tylko na zwiększenie liczby zajęć studentów i stworzenie nowych możliwości kształcenia w zawodach medycznych, ale będzie przede wszystkim z korzyścią dla pacjentów, którzy uzyskają dostęp do profesjonalnych wysokospecjalistycznych świadczeń realizowanych przez najlepszą kadrę medyczną. W ocenie Rady Miejskiej przekształcenie Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej w Szpital Kliniczny Śląskiego Uniwersytetu Medycznego pozwoli na lepsze zabezpieczenie medyczne mieszkańców i przyczyni się do dalszego rozwoju tego podmiotu leczniczego.

powiązane artykuły:

Szpital Wojewódzki w Bielsku Białej
Lokalne 2 stycznia 2024

Inwestycje warte ponad 20 mln złotych zrealizuje w 2024 roku Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej.

396740623 699915658826258 8279968296460892068 n
Lokalne 31 października 2023

Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej otrzymał nowy sprzęt o wartości ponad 1,4 mln złotych. To m.i

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.9µg/m3 PM2.5: 5.2µg/m3