Za nami najzimniejszy maj w ostatnich latach. Jakie będzie lato?

Shell 1031290 1920

Redakcja

2 czerwca 2020

Średnia temperatura ogólnokrajowa na poziomie prawie 2,5 stopnia poniżej normy wieloletniej. Tak w liczbach wyglądał maj 2020 roku. Te statystyki plasują go jako najchłodniejszy w ostatnich 29 latach.

Ostatnio zimniejszy był od niego maj 1991 roku, o którym Maanam, jedna z najpopularniejszych grup rockowych w historii polskiej muzyki rozrywkowej, nagrała kultowy utwór „Wyjątkowo zimny maj”. Wtedy średnia temperatura była jeszcze niższa, i to o cały stopień - czytamy w portalu TwojaPogoda.pl

Niższa temperatura to nie jedyny wskaźnik pokazujący, że był to miesiąc zimny. Przez wiele nocy i poranków mieliśmy do czynienia z przymrozkami. Jakby tego było mało w tym miesiącu spadł także śnieg. Maj 2020 roku był również miesiącem deszczowym i to przede wszystkim na południu kraju.

Co to oznacza z perspektywy zbliżających się wakacji? Po tak długiej serii ciepłych, bardzo ciepłych, a nawet ekstremalnie ciepłych wakacji, musi nastąpić odreagowanie i wszystko wskazuje na to, że przyjdzie nam je przeżyć już w nadchodzących miesiącach, które będą dużo chłodniejsze od tych z poprzednich lat - czytamy w portalu TwojaPogoda.pl

Przewidywane temperatury mają sięgać 20 do 24 stopni. Nie ominą nas też gwałtowne burze z gradobiciami i wichurami. Długi czas będzie sucho, a w kilka godzin spadnie tyle deszczu, ile powinno przez wiele dni. 

Źródło: twojapogoda.pl

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

6 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.0µg/m3 PM2.5: 7.9µg/m3