Za nami drugi dzień festiwalu Tauron Nowa Muzyka [FOTO]

DSC 7947

Redakcja

23 lipca, 2022

Piątkowy wieczór rozpoczął festiwalowe szaleństwo w Katowickiej Strefie Kultury. Po pandemicznej przerwie wrócił festiwal Tauron Nowa Muzyka i zaskoczył wszystkich... nie tylko muzycznie.

W wielkim stylu powrócił do Katowic Festiwal Tauron Nowa Muzyka  w jego pełnowartościowej formule, pozbawionej pandemicznych ograniczeń. Strefa Kultury tętni pulsem nowej muzyki i przyciąga tysiące gości z Polski i zagranicy.

Drugi dzień festiwalu Tauron Nowa Muzyka otworzył swoim koncertem na głównej scenie Ralph Kaminski. Polski wokalista wraz ze swoim zespołem "My best band in the world" dali na scenie prawdziwe show w stylu retro. Układy taneczne, krótkie krawaty i dekoracja rodem z disko lat 90. umiejętnie wmieszano w liryczne utwory, które publiczność śpiewała razem z wokalistą. 

W tak zwanym międzyczasie pomiędzy koncertami można było wypocząć i posilić się na głównym placu strefy kultury. Czekały tam na nas trakcie przygotowane przez Tauron i Żywiec Zdrój, foodtrucki z opcjami wegetariańskimi, wegańskimi i tradycyjnymi oraz napoje. Bynajmniej nie spożwane w ciszy, gdyż prawdziwą furorę zrobiła tam Orkiestra Dęta z Zakładu Górniczego Sobieski, która zagrała nawet... "Bad Guy" Billie Eilish. 

Carbon Stage otwarła Retina, a następnie tłum rozgrzewał Zdechły Osa. Podczas tego koncertu nikt nie stał w miejscu, a pod sceną nieustannie trwało pogo. Fani elektroniki również znaleźli coś dla siebie. Tuż obok Carbon, znajdowała się bowiem scena klubowa. Club Stage to kultowa i dla wielu najważniejsza ze scen festiwalu. Znowu zapewniła moc wrażeń za sprawą takich gwiazd techno i elektroniki jak Michał Wolski czy EERT.

Zadbano również o wrażenia kulturalne. Uczestnicy festiwalu mogą w tym roku odwiedzić Muzeum Śląskie, płacąc tylko 1 zł za wejście. Promocją objęte są zarówno stałe ekspozycje, których obecnie jest pięć, jak i każda spośród dziesięciu aktualnych wystaw czasowych. Oprócz kultury pamiętano także o naturze. Na terenie festiwalu wszystkie napoje nalewane były do plastikowych, wielorazowych kubków, właściciele foodtrucków zadbali o papierowe opakowania, a miejskie wodociągi postawiły cysternę z wodą pitną, żeby każdy pamiętał o nawodnieniu w upały. 

Przed nami jeszcze dwa dni pełne koncertów, na które już teraz zapraszamy. Część wydarzeń festiwalowych odbywa się również na Sztauwajerach w Dolinie Trzech Stawów - wypoczywający nad wodą, również będą mogli zaznać muzycznego klimatu festiwalu Nowa Muzyka. 

DSC 7937

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-4 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 17.9µg/m3 PM2.5: 16.4µg/m3