Wystawiała fałszywe zaświadczenia o szkoleniu BHP

Pexels monicore 134065

Redakcja

1 września 2022

Mikołowscy policjanci wpadli na trop kobiety, która zajmując się BHP i ochroną przeciwpożarową wystawiała fałszywe zaświadczenia o przeprowadzonych szkoleniach. Grozi jej do 5 lat więzienia.

Kobieta wystawiła łącznie 9 zaświadczeń o zorganizowanych szkoleniach w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy w placówkach oświatowych na terenie Orzesza. Szkolenia dla dyrektorów szkół, przedszkoli i żłobków miały odbywać się w formie samokształcenia, jednak mimo wystawionych przez 43-latkę dokumentów, ani jedno z nich się nie zostało zrealizowane.

Jak informuje Policja, przesłuchano kilkudziesięciu świadków i zabezpieczono liczne dokumenty, między innymi wystawiane przez kobietę faktury oraz wątpliwe zaświadczenia. Z początkiem sierpnia przeciwko mieszkance Łazisk Górnych sporządzony został akt oskarżenia. Nieco wcześniej w Prokuraturze Rejonowej w Mikołowie podejrzana usłyszała 9 zarzutów poświadczenia nieprawdy, do treści których się przyznała. Za to przestępstwo grozi jej nawet do 5 lat więzienia.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

2 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 8.8µg/m3 PM2.5: 7.7µg/m3