26-latek dwa razy zatrzymany za jazdę po alkoholu. Za drugim razem miał prawie 5 promili

Pexels energepiccom 288476

Redakcja

1 września, 2022

W ciągu niespełna dwóch tygodni mundurowi dwukrotnie zatrzymali 26-latka za za jazdę "na podwójnym gazie". Za pierwszym razem badanie alkomatem wykazało u niego 3,5 promila, a za drugim prawie 5 promili. Do tego testy narkotykowe wykryły w jego organizmie amfetaminę. Na wniosek prokuratora, mężczyzna został zatrzymany.

26-letni mieszkaniec Wodzisławia Śląskiego, w ciągu niespełna dwóch tygodni został dwukrotnie zatrzymany podczas jazdy pod wpływem alkoholu. Do pierwszego zdarzenia doszło 11 sierpnia. Jadąc ulicą Kosynierów w Wodzisławiu Śląskim, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w podstawę znaku drogowego, po czym odjechał z miejsca kolizji i zaparkował pojazd w pobliżu. Policjanci znaleźli 26-latka leżącego obok swojego pojazdu, a badanie alkomatem wykazało u niego 3 i pół promila. Wówczas miał już orzeczony sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Natomiast w dniu 22 sierpnia br. w Radlinie, na ul. Napierskiego został zatrzymany przez strażaków-ochotników. Jak informują mundurowi, jechał w niebezpieczny sposób, czym zwrócił uwagę pracujących przy wypompowywaniu rozlewiska strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej Głożyny, którzy przekazali go wodzisławskiej Policji. Badanie alkomatem wykazało u niego prawie 5 promili, dodatkowo badanie testerem narkotykowym wykazało w jego organizmie obecność amfetaminy. Kolejny raz złamał też sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna został aresztowany na 3 miesiące. 

 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

0 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 17.9µg/m3 PM2.5: 16.3µg/m3