Wystawa Anity Włodarczyk na Narodowym Stadionie Lekkoatletycznym

9a Oa F2fsjie H Av J Mf6s C93hova46 P0g5 Hb LED Fs Z thumb

Redakcja

11 września 2021

Od 7 września na Narodowym Stadionie Lekkoatletycznym można oglądać wystawę Anity Włodarczyk, trzykrotnej złotej medalistki olimpijskiej w rzucie młotem. Wystawa poświęcona znakomitej lekkoatletce i Ambasadorce obiektu dostępna jest w ramach długiej trasy zwiedzania Stadionu Śląskiego.

Przypomnijmy, że Anita Włodarczyk to trzykrotna mistrzyni olimpijska (Londyn 2012, Rio de Janeiro 2016, Tokio 2020) i czterokrotna mistrzyni świata (Berlin 2009, Moskwa 2013, Pekin 2015, Londyn 2017) w rzucie młotem. Również cztery razy sięgnęła po złoto podczas Mistrzostw Europy (Helsinki 2012, Zurych 2014, Amsterdam 2016, Berlin 2018).

Medalistka kilkakrotnie ustanawiała także rekord świata w tej dyscyplinie sportu, który obecnie wynosi 82,98 m. Należy do grona najwybitniejszych i  najpopularniejszych sportowców w historii Polski.

To dla mnie ogromny zaszczyt, że właśnie tutaj, na Narodowym Stadionie Lekkoatletycznym możemy gościć wystawę tak wybitnej zawodniczki. To lata ciężkiej pracy, treningów i wyrzeczeń zaowocowały tak pięknym dorobkiem, o którym z pewnością marzy każdy sportowiec. Anita Włodarczyk jako niekwestionowany autorytet sportowy jest dowodem na to, że wytrwałość i upór w dążeniu do realizacji marzeń są gwarancją sukcesu”

mówi Jakub Chełstowski, Marszałek Województwa Śląskiego.

Wystawę poświęconą Anicie Włodarczyk będzie można oglądać przez miesiąc, od 7 września. Na ekspozycję składają się złote medale z Mistrzostw Europy i Świata, koszulka z autografem złotej medalistki, młot, którym rzucała Anita Włodarczyk, statuetki z gratulacjami od Polskiego Komitetu Olimpijskiego za wybitne osiągnięcia sportowe, tabliczki upamiętniające rekordy Anity Włodarczyk, nominacje olimpijskie, nagrody „Złote Kolce” przyznawane najlepszym lekkoatletom w Polsce oraz wiele innych pamiątek.

Serdecznie zapraszam na tę wyjątkową wystawę poświęconą naszej multimedalistce. Warto wspomnieć, że Anita Włodarczyk od 2019 r. jest Ambasadorem Stadionu Śląskiego, aktywnie działając na rzecz promocji obiektu i sportu w woj. śląskim. Tym bardziej cieszymy się, że właśnie Jej wystawa gości na Narodowym Stadionie Lekkoatletycznym, na którym Pani Anita z pewnością czuje się już jak w domu”

dodaje Bartłomiej Kowalski, Dyrektor Generalny Stadionu Śląskiego. 

Wystawie towarzyszy projekcja wywiadu z mistrzynią olimpijską, w którym opowiada o tym jak rozwijała się jej kariera sportowa. Ekspozycja mieści się w Sali Muzealnej i można ją obejrzeć w ramach długiej trasy zwiedzania Stadionu Śląskiego. Bilety do nabycia poprzez stronę: https://stadionslaski.pl/zwiedzanie.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

24 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.5µg/m3 PM2.5: 4.0µg/m3