
Do bardzo niebezpiecznej sytuacji doszło w Katowicach-Podlesiu na terenie budowy supermarketu. Nurt wodny wciągnął pracownika do rury kanalizacyjnej.
Wypadek miał miejsce przy ul. Azalii w Katowicach-Podlesiu, gdzie powstaje nowy supermarket. 10 grudnia po godzinie 15:00 służby zostały wezwane na miejsce. Powodem była bardzo niebezpieczna sytuacja.
Jeden z pracowników uczestniczył w pracach murarskich w kolektorze wodnym. Nagle nurt wodny wciągnął go do rury kanalizacyjnej. Na miejsce zadysponowano pięć zastępów w tym Specjalistyczną Grupę Wodno-Nurkową z JRG Bytom oraz pracownika Wodociągów Miejskich. Strażacy zlokalizowali poszkodowanego, który na szczęście wydostał się z rury kanalizacyjnej o własnych siłach dwie studzienki kanalizacyjne dalej i został przekazany Pogotowiu Ratunkowemu w stanie dobrym. Następnie został przetransportowany do szpitala.