Wycieńczone, schorowane i głodne. Trzymali 23 psy w skandalicznych warunkach. Nawet w piekarniku!

Znecanie sie nad psami

Redakcja

16 maja 2024

23 psy zostały odebrane właścicielom, ponieważ ich stan oraz warunki, w jakich przebywały, zagrażały ich życiu i zdrowiu. Za znęcanie się nad zwierzętami grozi kara do 3 lat więzienia.

Raciborscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej uzyskali informację, że na terenie prywatnej posesji w gminie Kornowac mogą znajdować się zaniedbane psy. ałania.

Wczoraj (15 maja br.) wspólnie z OTOZ Animals oraz przedstawicielem Powiatowego Inspektoratu Weterynaryjnego, pojechali do wskazanego gospodarstwa. Na miejscu okazało się, że przebywające tam psiaki utrzymywane były w fatalnych warunkach. 

Były brudne i wycieńczone, a ich stan wymagał natychmiastowej pomocy weterynaryjnej. Według lekarza, zwierzęta utrzymywane były w stanie zagłodzenia, nieleczonych chorób i w niewłaściwym pomieszczeniu oraz nie miały zapewnionych warunków zgodnie z ich potrzebami. Psy znajdowały się w różnych pomieszczeniach, a także w koszu na pranie, a nawet w piekarniku - relacjonuje policja.

23 psy zostały odebrane właścicielom, ponieważ ich stan oraz warunki, w jakich przebywały, zagrażały ich życiu i zdrowiu.

Policjanci, w związku z wszczętym postępowaniem, przeprowadzili czynności procesowe, w trakcie których zabezpieczyli niezbędne dla postępowania dowody. 

Za znęcanie się nad zwierzętami, poprzez utrzymywanie ich w niewłaściwych warunkach oraz w stanie rażącego zaniedbania i niechlujstwa, grozi kara do 3 lat więzienia.

Znecanie sie nad psami 1

powiązane artykuły:

Porzucone psy w swietochlowicach
Lokalne 5 kwietnia 2024

W jednym z mieszkań na terenie Świętochowic zostały porzucone psy. Policjanci razem z pra

Znecanie sie nad zwierzetami
Lokalne 21 marca 2024

Katowiccy policjanci, wspólnie z Powiatowym Inspektorem Weterynarii, odebrali właścicielc

46 794141
Lokalne 14 stycznia 2024

69-letnia mieszkanka Jaworzna usłyszała zarzut za usiłowanie uśmiercenia zwierząt ze szczególnym

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

22 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 2.9µg/m3 PM2.5: 2.5µg/m3