Wychudzone, poranione i schorowane. Kobieta trzymała psy w koszmarnych warunkach

Znecanie sie nad zwierzetami

Redakcja

21 marca 2024

Katowiccy policjanci, wspólnie z Powiatowym Inspektorem Weterynarii, odebrali właścicielce dwa psy, które nie były leczone i trzymane w brudnym od fekaliów, boksie wyposażonym tylko w jedną budę. Za znęcanie się nad zwierzęciem grozi kara do 3 lat więzienia.

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z katowickiej komendy, którzy zajmują się między innymi ochroną zwierząt, wspólnie z Powiatowym Inspektorem Weterynarii, odebrali właścicielce dwa psy. 

Do policyjnej interwencji doszło w katowickiej dzielnicy Panewniki. 

Na terenie prywatnej posesji, 58-letnia kobieta trzymała swoje zwierzęta w brudnym od fekaliów boksie. Psy były rażąco zaniedbane i nie leczone ze swoich chorób. Ich sierść była silnie skołtuniona oraz zanieczyszczona błotem i fekaliami. U ponad 2-letniego kundelka weterynarz stwierdził uraz kręgosłupa, podobnie jak u ponad 1,5 rocznego owczarka niemieckiego, który dodatkowo był skrajnie wychudzony, miał zapalenie spojówek, skręcenie kończyn i dolegliwości jelitowe - relacjonuje policja. 

Po przesłuchaniu właścicielki, która nie miała sobie nic do zarzucenia, zwierzęta, decyzją Powiatowego Inspektora Weterynarii, przekazane zostały pod fachową opiekę do schroniska dla zwierząt. Tam zostały nakarmione, wykąpane i poddane szczegółowym badaniom weterynaryjnym. Czynności w tej sprawie trwają.

Za znęcanie się nad zwierzęciem grozi kara do 3 lat więzienia.

powiązane artykuły:

Piesleszczyny
Lokalne 22 stycznia 2024

Do dramatycznego odkrycia doszło w Leszczynach. W reklamówce odnaleziono... nieżywego psa bez gło

50 759693
Lokalne 23 maja 2023

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą mikołowskiej komendy prowadzą doc

znęcanie się nad zwierzętami
Lokalne 3 marca 2023

Katowiccy policjanci, wspólnie z Powiatowym Inspektorem Weterynarii odebrali właścicielowi 3 psy.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

2 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 17.9µg/m3 PM2.5: 15.6µg/m3