Przetrzymywał psy w skandalicznych warunkach. Zwierzęta piły deszczówkę zmieszaną z fekaliami!

znęcanie się nad zwierzętami

Redakcja

3 marca 2023

Katowiccy policjanci, wspólnie z Powiatowym Inspektorem Weterynarii odebrali właścicielowi 3 psy. Zwierzęta trzymane były w brudnych od fekaliów betonowych boksach bez możliwościowi wyjścia na spacer i dostępu do czystej wody i jedzenia.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą katowickiej komendy, którzy zajmują się między innymi ochroną zwierząt, wspólnie z Powiatowym Inspektorem Weterynarii, odebrali właścicielowi 3 psy. Do policyjnej interwencji doszło w katowickiej dzielnicy Brynów. 

Na terenie firmy transportowej, w betonowych boksach pełnych zwierzęcych odchodów, 39-letni mężczyzna trzymał swoje 3 psy. 

-Jak ustalili policjanci, boksy nie były sprzątane od ponad 3 miesięcy, a owczarki niemieckie znajdujące się w nich nie miały możliwości wyjścia na spacer. Psy nie miały również dostępu do czystej wody i jedzenia. Piły deszczówkę zmieszaną z fekaliami. Mężczyzna nie potrafił wytłumaczyć swojego zachowania względem zwierząt - relacjonuje katowica policja. 

Właściciel został przesłuchany, a psy, decyzją Powiatowego Inspektora Weterynarii, oddane zostały pod fachową opiekę do schroniska dla zwierząt. Były wychudzone, a ich sierść silnie skołtuniona oraz zanieczyszczona błotem i fekaliami. Już w schronisku zostały nakarmione, wykapane i poddane szczegółowym badaniom weterynaryjnym. Czynności w tej sprawie trwają.

Przypominamy, że za znęcanie się nad zwierzęciem grozi kara do 3 lat więzienia.

znęcanie się nad zwierzętami

powiązane artykuły:

Dog g690ea5f23 1920
Wiadomości 28 stycznia 2023

Do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Katowicach, wpłynęła informacja z OTOZ Anim

pozostawienie psa w samochodzie
Wiadomości 29 listopada 2022

Właściciele psów zostawiają je nie tylko w nagrzanych autach, ale również przy bardzo niskich tem

mieszkaniec Łazisk Górnych znęcał się nad psem
Wiadomości 28 listopada 2022

Mieszkaniec Łazisk Górnych doprowadził swojego czworonoga do skrajnego zaniedbania i wycz

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.9µg/m3 PM2.5: 5.3µg/m3