Wychudzone i poranione. Sześć psów przetrzymywano w skandalicznych warunkach!

50 759693

Redakcja

23 maja 2023

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą mikołowskiej komendy prowadzą dochodzenie w sprawie sześciu psów, które wraz z lekarzem weterynarii oraz towarzystwem opieki nad zwierzętami, zabezpieczyli na jednej z posesji w Orzeszu. Czworonogi były wychudzone, poranione i chore. Właścicielom grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci mikołowskiej jednostki uzyskali informację o psach trzymanych w złych warunkach na jednej z posesji w Orzeszu, które w dodatku mogą być wykorzystywane do nielegalnych walk. 

18 maja wraz z lekarzem weterynarii oraz pracownikami towarzystwa opieki nad zwierzętami weszli do domu jednorodzinnego, w którym znajdowało się 6 psów w typie amstaff. Czworonogi przebywały w ciasnych klatkach. Były wychudzone, poranione i przestraszone. Nie miały dostępu do wody. W pomieszczeniach panował bałagan, a w powietrzu unosił się odór. 31-letnia właścicielka nie szczepiła zwierząt od 2 lat - relacjonuje policja. 

Lekarz stwierdził u psów liczne zmiany skórne. Wskazał też na podejrzenie chorób pasożytniczych. Otarcia na łapach oraz ukruszone kły mogą świadczyć o próbach wydostania się czworonogów z klatek. Zwierzęta jeszcze tego samego dnia trafiły do schroniska, gdzie zapewniono im właściwą opiekę.

Mikołowscy śledczy wszczęli dochodzenie w sprawie znęcania się nad zwierzętami. Wciąż gromadzony jest materiał dowodowy. Właścicielom grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

50 759687

powiązane artykuły:

63 754253
Lokalne 20 kwietnia 2023

40-letnia mieszkanka Wodzisławia Śląskiego, która skrajnie zaniedbała swoje trzy psy, odp

znęcanie się nad zwierzętami
Lokalne 3 marca 2023

Katowiccy policjanci, wspólnie z Powiatowym Inspektorem Weterynarii odebrali właścicielowi 3 psy.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

28 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 12.2µg/m3 PM2.5: 10.8µg/m3